K, 1.02.2023

Tallinna–Rapla teel saavad kiiruseületajad valida rahunemispeatuse

BNS
Tallinna–Rapla teel saavad kiiruseületajad valida rahunemispeatuse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pisut üle lubatud kiiruse sõtjaid politsei kinni pidama ei hakanud.
Pisut üle lubatud kiiruse sõtjaid politsei kinni pidama ei hakanud. Foto: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Politsei mõõdab neljapäeva hommikul kiirust Tallinna–Rapla teel ning kiiruseületajad, kel kehtivaid liiklusrikkumisi ei ole, saavad valida rahatrahvi ning nii-öelda rahunemispeatuses ootamise vahel.

Valikut pakutakse kiiruseületajatele, kel varasemast kehtivaid liiklusrikkumisi ei ole. Autojuhtidele, kes valivad rahunemispeatuses ootamise, rahatrahvi ei määrata ning nad suunatakse tee kõrval asuvasse parklasse. Kuni 20 km/h piirkiirust ületanud sõidukijuhtidel tuleb parklas oodata 45 minutit ja 21-40 km/h kiiruseületamise puhul 60 minutit.

«See on osa liiklusinnovatsiooni projektist, mille eesmärk on leida uusi mõjusaid viise liiklusohutuse parandamiseks,» ütles politsei- ja piirivalveameti (PPA) innovatsiooninõunik Elari Kasemets. «Uurime, kuidas tajuvad kiiruseületajad rahatrahvi ja kuidas kaotatud aja mõju. Autojuhtidega tehtud intervjuudest teame, et osa inimesi peab vestlust politseinikuga ja menetlustoimingutele kulunud aega mõjusamaks sekkumiseks kui rahatrahvi.»

Lisaks neljapäevasele korraldab politsei järgneva kahe nädala jooksul veel vähemalt ühe samasuguse politseioperatsiooni, kus kiiruseületajad saavad valida, kas neile määratakse rahatrahv või nad ootavad 45–60 minutit tee ääres parklas ning trahvi ei pea tasuma.

«Kogume nende politseioperatsioonide põhjal infot, millise valiku kiiruseületajad teevad ja kuidas ise seda põhjendavad. Analüüsime erinevate sekkumisviiside mõju, et leida mõjusamaid lahendusi, sest eesmärk on, et rikkujad päriselt oma käitumist muudaks, mitte karistamine karistamise pärast,» lisas Kasemets.

Märksõnad
Tagasi üles