Shelly-Ann Fraser-Pryce krooniti taas maailma kiireimaks naiseks

Shelly-Ann Fraser-Pryce.
Shelly-Ann Fraser-Pryce. Foto: Tairo Lutter

Kahekordne olümpiavõitja Shelly-Ann Fraser-Pryce võitis Dohas toimuval kergejõustiku MMil karjääri kaheksanda MM-tiitli. Jamaikalanna võidutses finaalis hooaja tippmargiga (10,71).

Teisena lõpetas Suurbritannia sprinter Dina Asher-Smith, kes püstitas uue Briti rekordi 10,85. Pronksmedali saab kaela kolmandana lõpetanud Elevandiluuranniku sprinter Marie Josee Ta Lou. Poodiumile tõusmiseks tuli näidata aega 10,90.

Neljandana lõpetas jamaikalanna Elaine Thompson (10,93), viies oli Elevandiluuranniku sprinter Murielle Ahoure (11,02), kuues jamaikalanna Jonielle Smith (11,06) ja seitsmes Teahna Daniels (11,19).  Finaali jõudnud hollandlanna Dafne Schippers ei startinud vigastuse tõttu.

Shelly-Ann-Fraser-Pryce on esimene sportlane, kes kergejõustikuajaloos võitnud 100 m jooksus neli kulda. Kolm MM-kulda on sel distantsil Carl Lewisel, Maurice Greene'il ja Usain Boltil.