WHO: Venemaal langes alkoholi tarbimine 13 aastaga 43 protsenti

Klient Moskva ostukeskuses alkohoolset jooki valimas. FOTO: Artyom Geodakyan/TASS/Scanpix

Venemaal on alkoholi tarbimine 2003. aastaga võrreldes 43 protsenti langenud, näitavad Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) 2016. aasta andmed.

WHO peab languse põhjuseks spordisõbrast presidendi Vladimir Putini rakendatud meetmeid, seal hulgas müügipiiranguid ja tervisliku eluviisi propageerimist.

«Vene föderatsiooni on pikka aega peetud üheks suurimaks alkoholitarbijaks maailmas,» öeldakse WHO raportis ja lisatakse, et see tõi kaasa ka surmade arvu järsu tõusu 1990. aastatel.

«Viimastel aastatel on see trend pöördunud langusesse,» lisas Terviseorganisatsioon. 

WHO uuringust selgub, et alkoholi tarbimine inimese kohta on 2003.-2016. aastani langenud ning kahanenud on ka puskari joomine.

Uuringu autorite sõnul on see toonud kaasa oodatava eluea tõusu, mis kerkis 2018. aastal kõigi aegade kõrgeimale tasemele - naistel 78 ja meestel 68 aastani.

1990. aastatel oli meeste oodatav eluiga vaid 57 aastat.

Putini ajal on alkoholi tarbimise piiramiseks kehtestatud näiteks müügikeeld pärast kella 23.00, tõstetud on kange alkoholi hinna alampiiri ning keelatud alkoholireklaam.

Varasemad WHO uuringud näitavad, et keskmine Venemaa täiskasvanu joob alkoholi vähem kui keskmine prantslane või sakslane.

Tagasi üles
Back