Publikule näidatud keskmine sõrm tõi pika mängukeelu

Toimetas Andres Vaher
Bio Kim peab vähemalt kolm järgmist aastat elatist teenima millegi muu kui golfimänguga. Foto: Julio Cortez / AP

Lõuna-Korea golfimängija Bio Kimi käsi käis kehvasti: ta võitis turniiri ja kaotas kohe seejärel töö. Ootamatu rollimuutuse põhjus oli veel ootamatum.

Korea profimängijate ühendus teatas eile, et määrab Kimile kolme aasta pikkuse võistluskeelu, sest too näitas 16. rajal publiku suunas sündsusetut käemärki, vahendab Associated Press.

Agentuur Yonhap lisab, et sportlase keskendumist häiris publiku hulgast kostnud mobiiltelefoni kaamera hääl. Seda kuulnud, pööras ta paremale, näitas keskmist sõrme ja virutas golfikepi vihaga rajale.

Pärast ülekuulamist ja otsuse teada saamist põlvitas Kim kaamerate ette, palus vabandust ja ütles, et on nõus igasuguste karistustega. Lisaks võistluskeelule määrati talle 10 miljoni woni (7590 euro) suurune rahatrahv.

Kim teenis Daegu Gyeongbuk Openil kohaliku Korea Touri hooaja teise esikoha ja asus sarja kokkuvõttes liidrikohal.