Kannatanule kaks kuuli kõhtu tulistanud mees eitas kohtus süüd

Tallinnas teisipäeval kohtu ette astunud Tarmo Laasi, kes tulistas aasta tagasi Harjumaal kannatanule kaks kuuli kõhtu, kinnitas, et pole tapmiskatses süüdi. FOTO: Kuvatõmmis Reporteri videost

Tallinnas teisipäeval kohtu ette astunud Tarmo Laasi, kes tulistas aasta tagasi Harjumaal kannatanule kaks kuuli kõhtu, kinnitas, et pole tapmiskatses süüdi. 

Tarmo Laasit süüdistatakse mullu 29. augustil toime pandud tapmiskatses. Süüdistuse järgi tulistas ta Kuusalu vallas metsas raketipüstolist kannatanu suunas nii, et lask lendas üle kannatanu pea. Seejärel tulistas ta kaasas olnud poolautomaatsest tulirelvast kannatanu suunas, tabades ohvrit kahel korral. Kuulitabamused saanud mees jäi siiski ellu. Lisaks süüdistatakse Tarmo Laasit tulirelva ja laskemoona ebaseaduslikus käitlemises.

Teisipäeval kinnitas Laasi kohtumajas Kanal 2 Reporteri ajakirjanikule, et pole tapmiskatses süüdi ja tegemist oli enesekaitsega. Mees rääkis, et pidas metsas toimetanud seltskonda varasteks. Prokurör täpsustas seepeale, et viiteid metsavarguse kohta pole siiski ilmnenud. 

Kolmapäeval kuulas kohus tunnistajaid, ühtlasi asus ütluseid andma ka süüalune. Neljapäeval on kohtul plaanis jätkata veel kaitsjate kutsutud tunnistajate kuulamisega ning 14. oktoobriks on plaanis jõuda kohtulike vaidlusteni. 

Tapmiskatse eest saab kohus määrata kuni 15-aastase vangistuse. 

Tagasi üles
Back