Kaart: alkoholipiirangute ohvriks langevate viinapoodide lõplik arv selgub algaval nädalal

Alkoholikauplus.

FOTO: Elmo Riig

Tallinna linnaosavalitsused lugesid esialgu kokku, et linnapea Mihhail Kõlvarti algatatud alkoholimüügi piirangute tõttu peavad uksed sulgema või asukohta vahetama 15 alkoholimüügile spetsialiseerunud kauplust.

Nüüd saatis ettevõtlusamet linnaosadele täpse juhendi, kuidas tuleb mõõta alkoholipoe kaugust lastega tegelevast asutusest. «See vahepeal välja öeldud 15 alkoholikauplust on väga esialgne number, mis kindlasti muutub. Meie jurist andis äsja linnaosavalitsustele täpsed tingimused, mismoodi seda vahekaugust mõõta. Täpsustatud andmed laekuvad meile järgmisel nädalal,» ütles Tallinna ettevõtlusameti hinna ja tarbijakaitse osakonna juhataja Aave Jürgen.

«Vahekauguse mõõtmisel tuleb lähtuda jalakäija lühimast võimalikust trajektoorist mööda kõnniteed ning mõõta tuleb kaupluse ukse ja lasteasutuse peasissekäigu vahelist maad,» selgitas ta.

Nii ongi sulgemiskirves kadunud Nõmmel Turu plats 5/7 asuva alkoholikaupluse kohalt. Kui linnulennult on sealt lähima lasteasutuseni sada meetrit, siis jalakäija peab ühest asutusest teiseni jõudmiseks kõndima umbes 300 meetrit. Jürgeni sõnul vaatavad linnaosavalitsused oma esialgsed mõõtmised nüüd üle selle pilguga, et kui pika maa peab jalakäija maha kõndima, et lasteasutusest viinapoeni jõuda.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles