Paikuse klubi motomehed võitsid kulla ja pronksi

Joel Kukk
Paikuse motoklubi enduuroäss Toivo Nikopensius pani seenioride klassis taas oma paremuse veenva ülekaaluga maksma. Foto: Rauno Kais

Mootorratturite mitmepäevasõidu Eesti meistri- ja karikavõistluste lõplik paremus selgus Harjumaal Aruküla enduurol. Laupäeva hommikul tervitas pärast öökülma esimesele ringile minejaid rajal kerge lumi, kuid üldiselt oli ilm võistlemiseks soodne.

Üldarvestuses osutus kiireimaks lõunanaaber Gints Filipsons, järgnesid Elari Talu (Sõmerpalu MK) ja Priit Biene (Redmoto Racing). Pärnumaa sportlased teenisid finaaletapil kolm pjedestaalikohta. Algajate motomeeste Kärnatajate klassis oli parim Aho Aunapuu klubist Slik. Paikuse klubi sõitjatest saavutas Henri Petman üle 30aastaste arvestuses teise ja Endrik Raal B-klassis kolmanda koha.

Hooaja kokkuvõttes oli meie meestest taas edukaim Paikuse klubi eestvedaja Toivo Nikopensius, kes seenioride konkurentsis suutis oma paremuse maksma panna viiel enduurol. Juba kaks etappi enne sarja lõppu endale võidu kindlustanud Nikopensius kogus 145 punkti, hõbeda teeninud põhjanaabri Janne Tammi kontole kanti 95 punkti ja pronksi sai Leedu meister Danielius Žoštautas 88 silmaga.

Nikopensiuse klubikaaslane ja õpilane Raal pidi Eesti karikasarja kokkuvõttes tunnistama B-klassis vaid kahe konkurendi paremust: hooaja võitis Kristjan Kuill (Motodepoo Team Green) ja teiseks tuli soomlane Jarkko Tyni.

2019. aasta Eesti meistriteks pärjati Filipsons (E1), Biene (E2), Talu (E3), Rene Jerbach (40+) ja Kristian Aatsinki (juuniorid).

Endrik Raal kihutas B-klassis 20 konkurendi seas hooaja kokkuvõttes pronksivääriliselt. Foto: Rauno Kais