Uuring: erakondade toetusprotsendid on stabiliseerunud

Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstati viimatised küsitlused näitavad, et erakondade toetusprotsendid on stabiliseerunud – see tähendab jätkuvat Reformierakonnale kindlat liidripositsiooni. 

Viimase nädalaga pole ükski erakond märkimisväärselt toetust kasvatanud ega kaotanud. Reformierakonda toetab 34,7, Keskerakonda 22,8 ning Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 16,8 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.   

Esikolmikule järgneb Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) 7,9 protsendiga, kelle toetus oli alates septembri algusest neli nädalat järjest kerges languses, kuid praegu näib olevat langus peatunud. Viiendal kohal on Isamaa 6,7 protsendiga ning kuuendal kohal Eesti 200 5,5 protsendiga. 

Koalitsioonierakondi toetab kokku 46,3 protsenti vastajatest ning opositsioonierakondi 42,6 protsenti vastajatest.

 

Tulemuste presenteerimisel on MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. See tähendab, et valimiks kujuneb vähemalt 4000 inimest ning statistiline viga on +/- 1,55 protsenti. Sellisel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest. Nelja nädala koondtulemuste presenteerimine andis kõikide valimiseelsete küsitluste seas kõige täpsema tulemuse, erinedes tegelikest valmistulemustest maksimaalselt vaid 0,9 protsenti.

Tagasi üles