Tallinna Sadama kinnisvaraarendus sai rohelise tule

Linnahalli kõrval olevale tühermaale kerkivad tulevikus viiekorruselised hooned.

FOTO: Tallinna linnavalitsus

Linnavalitsus algatas täna Vanasadama põhjaosa detailplaneeringu, mis võimaldab täita linnahalli ja sadama vahele jääva ala viiekorruseliste hoonetega.

«A-terminali ja linnahalli vahele jääb kuue hektari suurune maatükk. Kogu sadama-ala kohta viidi mõne aasta eest läbi arhitektuurivõistlus ja täna me näeme, et selle võistluse tulemused hakkavad omandama reaalset kuju, ehk siis ehitusõigust antakse kas detailplaneeringute või projekteerimistingimustega,» rääkis abilinnapea Andrei Novikov.

Praeguste parklate ja tühermaa asemel saavad seal tulevikus olema kuni viiekorruselised hooned.

«Praegu pole see ala kuigi atraktiivne, kuigi ta asub linna keskel ja mere ääres. Meie eesmärk on võimaldada sinna tulevikus uue linnasüdame teke ja anda inimestele juurdepääs mererannale. Et sinna tekiks nii elu- kui töökohti ja piirkond oleks ühistranspordiga hästi varustatud. Siia peaks tulema ka trammiliini pikendus,» lausus Novikov. Ta lisas, et tegu on ühe kõige olulisema detailplaneeringuga, mis on Tallinnas sel aastal algatatud.

«See ei jää kindlasti viimaseks. Ootel on ka sadama-ala teised planeeringud. Näiteks A-terminali, kruiisiterminali, D-terminali, Admiraliteedi basseini planeeringud on samuti menetluse lõppstaadiumis ja kas selle aasta lõpus või järgmise aasta alguses on nad samuti linnavalitsuse ees ja seejärel saadetakse volikokku,» lubas abilinnapea.

Detailplaneeringu eesmärk on kujundada alast atraktiivne ja inimsõbralik linnaruum südalinna vahetus läheduses. Praeguste parkimisplatside asemele soovitakse määrata ehitusõigus äri- ja eluhoonete ehitamiseks, kuhu kavandatakse büroopindu, kohvikuid, restorane ja meelelahutusasutusi jms piirkonna atraktiivust suurendavaid funktsioone ning hoonete kõrgematele korrustele kortereid. Lisaks kavandatakse Vanasadamat läbiv tõstetud promenaad, puiesteed ja kergliiklusteed ning piirkonna parem ühistranspordi ühendus.

Tagasi üles