P, 2.04.2023

Kruuse küsib Rataselt maapostkontorite sulgemise põhjuste kohta

BNS
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Postkontor. Pilt on illustratiivne.
Postkontor. Pilt on illustratiivne. Foto: ARVET M

Riigikogu maaelukomisjoni aseesimees Urmas Kruuse küsib kirjalikus küsimuses peaminister Jüri Rataselt, miks maapostkontoreid suletakse ajal, mil riik võtab Eesti Postist dividende.

Kruuse sõnul selgus hiljuti, et universaalset postiteenust osutavate postkontorite arvu võib Eesti post kärpida 20 protsenti ehk 52 postkontori võrra, samuti on võimalus kokku tõmmata kirjakastide arvu 20 protsendi võrra ehk 392 kirjakasti võrra.

«Samal ajal on Eesti riik võtnud Eesti Postist dividende, käesoleval aastal 1,6 miljonit eurot, 2018 aastal 723 000 eurot, 2017 aastal 1,3 miljonit eurot,» märkis Kruuse ja lisas, et AS-ile Eesti Posti dotatsioon perioodiliste väljaannete kojukande toetuseks maapiirkonnas elavatele inimestele on püsinud 2017. aastast samal tasemel ehk 1,7 miljonit. 

Kruuse soovib teada, miks loobus valitsus suurendamast universaalse postiteenuse dotatsiooni, et toetada maapiirkonnas elavatele inimestele perioodiliste väljaannete kojukannet ning kui otsustati võtta Eesti Postist dividende, kas siis ei kaalutud selle asemel mõtet parandada Eesti Postis võimekust osutada universaalset postiteenust ning jätta dividend võtmata?

Peaministril on küsimusele vastamiseks seaduse järgi aega kümme tööpäeva.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles