Sisuturundus

Osta kontaktläätsed internetist ja säästa raha: praktilisi nõuandeid, kuidas leida parimaid pakkumisi

FOTO: OC Vision SIA

Internetis ostlemine on inimeste kiire elutempo tõttu järjest populaarsem, sest sealt saab kõik vajaliku endale sobival ajal diivanilt tõusmata koju tellida. Internetist saab osta mitte ainult riideid, jalatseid ja elektroonikat, vaid ka kontaktläätsi. Erinevalt prillidest, mida ostetakse sageli kaheks-kolmeks aastaks või kauemakski, tuleb kontaktläätsi regulaarselt vahetada. Olenemata sellest, kas ostad ühepäevaseid või ühekuulisi kontaktläätsi, mängib hind tähtsat rolli. Internetipoodides kipuvad hinnad sageli muutuma, kuid ostja ei pruugi hindade kõikumist alati märgata. Kontaktläätsede e-pood lensor.ee on kokku pannud soovitused, mis aitavad suure valiku ees mitte segadusse sattuda ja kontaktläätsi internetist ostes raha säästa.

Võrdle pakkumisi ja hindu

Internetist ostmisel on oluline meeles pidada, et hinnad muutuvad pidevalt. See, kui esimesel korral õnnestus sooritada soodne ost, ei tähenda, et ka järgmistel kordadel saab kontaktläätsed kätte sama hea hinnaga. Seetõttu soovitame eri e-poodide hindadega regulaarselt tutvuda. Kontaktläätsede hinda võid küsida ka optikapoest, kuid enamasti on läätsed kõige soodsamad just internetist.

Jälgi sooduspakkumisi

Enne ostmist tutvu laia soodustuste ja kupongide valikuga. Internetipoed korraldavad sageli kampaaniaid, mille raames võid saada oma lemmiktoote väga soodsa hinnaga. Kuna pakkumiste jälgimine võtab aega, siis soovitame liituda konkreetse e-poe uudiskirjaga. Nii saad teada käimasolevatest pakkumistest ja just sulle mõeldud sooduskoodidest. Paljud e-poed, sealhulgas www.lensor.ee avaldavad kehtivate pakkumiste ja kampaaniate kohta teavet ka sotsiaalmeedias, näiteks Facebookis (https://www.facebook.com/lensor.ee/) ja Instagramis.

Arvuta kogumaksumus

Kui otsid kõige soodsamat pakkumist, soovitame vaadata mitte ainult toote hinda, vaid ka tarnekulu ning arvutada kogumaksumus. Soodne kontaktläätsede pakkumine võib vahel osutuda kalliks, kui tarnekulud on kõrged.

Internetist osta hulgi

Lai valik võib kergesti segadusse ajada. Samuti võib komplektide suurus e-poodides erineda. Enne tellimist tuleb esiteks kontrollida, kas lubatud hind kehtib läätsede komplektile (kahele läätsele) või esitatud on hoopis ühe läätse hind ning kokku on hind tegelikult kahekordne. Teiseks võib väikese koguse ehk ühe läätsepaari ostmisel olla ühe läätse hind kõrgem, sest suurema koguse puhul kehtib näiteks soodustus või on kohaletoomine tasuta. Kui soovid tellida midagi erilist või suuremat kogust tooteid, soovitame kauplejaga ühendust võtta, nii võid saada eriti soodsa hinnapakkumise.

Võrdle läätsede hinda ka teiste e-poodidega

Kui eelistad tavaliselt kindla tootja kontaktläätsi, kuid oled otsustanud proovida teise tootja omi, siis soovitame taas esmalt hindu võrrelda. Kui ühe kaubamärgi kontaktläätsed on mõnes e-poes soodsa hinnaga, ei tähenda see, et sama kehtib teiste kaubamärkide puhul. Soovitame aeg-ajalt vaadata samade kontaktläätsede hinda eri e-poodides. Hinnavahe võib olla märkimisväärne.

Konsulteeri regulaarselt optometristiga

Enne kontaktläätsede kandmise alustamist tuleb lasta optometristil nägemist kontrollida, et välja selgitada silmatervise seisund ning leida sobilikud läätsed ja õppida neid ohutult kasutama. Kui ostad esimesed kontaktläätsed ilma spetsialisti nõustamiseta, võib juhtuda, et läätsed ei sobi. Lisaks saab optometrist anda nõu soodsate pakkumiste kohta. Näiteks kui kontaktläätsed, mida oled seni kasutanud, on liiga kallid, aitab spetsialist leida sobiva alternatiivi. Enamasti on võimalik valida mitme kaubamärgi vahel, juhul kui ei ole tarvis arvestada spetsiifiliste parameetritega.

FOTO: OC Vision SIA

Ära jäta kontaktläätsede ostmist viimasele hetkele

Esiteks seetõttu, et kontaktläätsede kasutamine pärast kehtivusaja lõppu võib kahjustada silmatervist või mõnel juhul põhjustada isegi silmanägemise halvenemist. Just seepärast on mitte ainult soovituslik, vaid lausa kohustuslik läätsed regulaarselt välja vahetada. Teiseks pole ostmise viimasele hetkele jätmine kasulik seetõttu, et kui läätsede kehtivusaeg on lõppemas ja uut läätsepaari on vaja juba järgmisel päeval, võib kohaletoomine maksma minna rohkem kui muidu, lisaks ei pruugi õiged läätsed parajasti kättesaadavad olla. Samuti on soovitatav jälgida läätsede kasutamisgraafikut, et läätsi ettenähtud tähtajast kogemata varem välja ei vahetaks, niiviisi endale lisakulutusi tekitades.

Loetletud probleemide vältimiseks on võimalik liituda kontaktläätsede tellimise programmiga, mida pakuvad paljud Baltimaade e-poed, sealhulgas www.lensor.ee. Kui liitud kontaktläätsede tellimise programmiga, toimub maksmine automaatselt ning kontaktläätsed ootavad sind kord kuus või iga kolme kuu tagant sinu märgitud kuupäeval sinu valitud optikasalongis, Omniva pakiautomaadis või toimetab kuller need su koduukseni.

Kuni aasta lõpuni 31.12.2019 on Postimehe lugejatel võimalik saada -40% soodust koodiga DRLENSOR40, olenemata ostukorvi kogusummast. Sama koodiga kingib e-pood ostjale ka tasuta kohaletoomise.

Tagasi üles