Hirmsas hoos Zverev põmmutas 17 ässa ja alistas Šveitsi legendi

Toimetas Indrek Raudkivi
Alexander Zverev alisats Roger Federeri ning edenes Shanghai tenniseturniiril poolfinaali Foto: ALY SONG / REUTERS/Scanpix

Shanghai ATP1000 tenniseturniiril langes täna veerandfinaalis välja ka tabeli teine asetus, maailma kolmas reket Roger Federer, kes kaotas kolmesetilises võitluses Saksamaa tennisistile Alexander Zverevile 3:6, 7:6 (7), 3:6.

Shanghai turniirilt oli täna varem välja langenud maailma esireket, serblane Novak Djokovic, kes pidi kaks tundi ja neli minutit kestnud matšis tunnistama kreeklase Stefanos Tsitsipase paremust 6:3, 5:7, 3:6.

Saksamaa tennisist lõi Federeri vastu tervelt 17 ässa ning tegi selle kõrval vaid ühe topeltvea. Esimese seervi punktidest võitis Zverev 77 protsenti, Federer vaid 64. 22-aastane Zverev realiseeris kaheksast murdepallist neli, punktidega oli aga maailma 6. reketi ülekaal ilmne 81:61. Zverevi vastane poolfinaalis selgub kohtumisest Matteo Berrettini - Dominic Thiem.