Kui Reformierakonna ülivõimsat liidrikohta ei paista miski kõigutavat, siis Isamaa madalseis jätkub, selgub Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud viimatisest Norstati uuringust. 

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 34,1, Keskerakonda 23,3 ja Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 16,9 protsenti valimisõiguslikest kodanikest. Reitingutabeli esikolmikule järgnevad Sotsiaaldemokraatlik Erakond 8,4, Isamaa 6,5 ning Eesti 200 5,6 protsendiga.

Kuigi nädalaga erakondade toetusprotsendid märkimisväärselt ei muutunud, siis pikemaid trende vaadates on Isamaa toetus madalaimal tasemel sellel aastal läbi viidud küsitluste võrdluses. 

Koalitsioonierakondi toetab kokku 46,7 protsenti vastajatest ning opositsioonierakondi 42,5 protsenti vastajatest.

Tulemuste presenteerimisel on MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. See tähendab, et valimiks kujuneb vähemalt 4000 inimest ning statistiline viga on +/- 1,55 protsenti.

Sellisel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest. Nelja nädala koondtulemuste presenteerimine andis kõikide valimiseelsete küsitluste seas kõige täpsema tulemuse, erinedes tegelikest valmistulemustest maksimaalselt vaid 0,9 protsenti.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut on 2016. aasta jaanuaris asutatud mõttekoda, mis uurib ja analüüsib Eesti ühiskonnas toimuvaid sotsiaalseid protsesse.