Euroopas peeti tuliseid vutilahinguid

Toimetas Indrek Raudkivi
Rootsi - Hispaania jalgaplli matš jäi eile 1:1 viiki
Rootsi - Hispaania jalgaplli matš jäi eile 1:1 viiki Foto: JOEL MARKLUND via www.imago-images.de / imago images/Bildbyran/Scanpix

Teisipäeval peeti Euroopa jalgpalli EM-valiksarjas mitu kohtumist. Alagrupis F olid üsna otsustavates kohtumistes vastamisi Rumeenia–Norra ning Rootsi–Hispaania. Mõlemad mängud lõppesid 1:1 viigiga.

Samas F-alagrupis said Fääri saared taas võidurõõmu tunda, sest kohtusid teise pisikese saareriigiga Maltaga. Rógvi Baldvinssoni värav lõpetas Fääri saarte 12-mängulise võiduta seeria, Maltale tähendas 0:1 allajäämine juba seitsmendat järjestikust kaotust.

F-alagruppi juhib Hispaania 20 punktiga, Rootsil on 15, Rumeenial 14, Norral 13 punkti. Fääridel ja Maltal on võrdselt 3 punkti.

Grupis D kohtus Gibraltar kodus Gruusiaga. Väikeriigi esindajad viigistasid küll 74. minutiks seisu 2:2, kuid grusiinide päästjaks osutus Giorgi Kvilitaia, kes kindlustas külalistele 3:2 võidu.

Šveits sai kodus üsna kummastaval viisil jagu Iirimaast 2:0. 75. minutil eemaldati teise kollase kaardi tõttu iirlane Seamus Coleman, Ricardo Rodriguez realiseeris penalti. Mängu viimasel minutil suutis Iirimaa koondislane Shane Duffy palli oma väravasse saata.

Grupis D on Iirimaal 7 mängust 12 punkti, Taanil sama palju punkte, kuid 6 mängust. Järgneb Šveits, kes on kuue mänguga kogunud 11 punkti, Gruusial on 7 mängust 8 punkti, Gibraltar jätkab punktita.

G-grupis jätkub meie lõunanaabrite lätlaste kurb seeria. Läti kaotas võõrsil Iisraelile 1:3 ja püsib nulli peal.

Enne kaht viimast vooru on G-grupis Poolal 19 punkti, Austrial 16, Põhja-Makedoonial, Sloveenial ja Iisraelil kõigil 11 punkti, Lätil ilutseb tabelis suur ümmargune null.