President: tänu reservistide valmidusele on Eesti kaitstud

President Kersti Kaljulaid külastas Okas 2019.

FOTO: Mattias Tammet/presidendi kantselei

President Kersti Kaljulaid külastas täna hommikul Kaitseväe keskpolügooni ja ütles, et lisaõppekogunemine Okas 2019 demonstreerib taas Eesti reservarmee efektiivsust ja lahinguvalmidust.

President Kersti Kaljulaidi sõnul on Eesti kaitsevõime jaoks kriitilise tähtsusega reservarmee väga kiire ja lühikese etteteatamisajaga mobiliseerimine. «Sedalaadi õppused on üliolulised, sest raske on leida efektiivsemat ja realistlikumat moodust meie reservarmee ja mobilisatsioonisüsteemi reageerimiskiiruse testimiseks,» lausus president. «Tänan nii kiirelt kohale ilmunud reservväelasi kui ka nende tööandjaid ja lähedasi mõistva ja toetava suhtumise eest. Tänu meie reservväelaste valmidusele on Eesti alati kaitstud,» tänas Kaljulaid reservväelasi.

President Kersti Kaljulaid külastas lisaõppekogunemist Okas 2019.

FOTO: Mattias Tammet / Vabariigi Presidendi Kantselei

Riigipeale tutvustasid kaitseväe keskpolügoonil 1. jalaväebrigaadi staabiülem kolonelleitnant Antti Viljaste ja 61. tagalapataljoni ülem kolonelleitnant Indrek Lilleorg õppuse senist kulgu. Samuti külastas president maastikul 61. tagalapataljoni erinevaid allüksusi, jälgis lasketiirus laskmisi ning vestles õppusele tulnud reservväelastega.

Riigipea sõnul on Okas 2019 senistest lisaõppekogunemistest kõige suurem ning tema arvates ka kõige keerukam. «Hea ja kindel tunne on näha, et kogu süsteem toimib sujuvalt ja efektiivselt vaatamata sellele, et ei kaitseminister, kaitseväe juhataja ega ka 1. jalaväebrigaadi ülem viibi parajasti riigis,» sõnas Kaljulaid.

Kersti Kaljulaid lasketiiru külastamas.

FOTO: Mattias Tammet / Vabariigi Presidendi Kantselei

Lisaõppekogunemise Okas 2019 eesmärk on valmiduskontroll, mille käigus kontrollitakse riigikaitse käsuahela toimimist valitsuse otsuste langetamisest kuni reservväelaste kogunemiseni. Valitsuse otsusega kutsutakse teenistusse 61. tagalapataljon ja 23. jalaväepataljon. Kokku on lisaõppekogunemise kutse saanud üle 2200 reservväelase. 

Tagasi üles