Motosportlased kihutasid Vilaski maratonil pjedestaalile

Joel Kukk
Vilaski motomaratonil oli pärnakatest kiireim absoluutarvestuses kolmanda koha võitnud Marek Künnapas (nr 797). Foto: Rauno Kais

Pärnumaa võidusõitjad teenisid kestuskrossi Eesti karikasarja viimasel etapil Valgamaal Vilaski rajal kümme auhinda.

Kaherattaliste tsiklite kahetunnisel maratonil oli absoluutarvestuses kiireim Karel Kutsar (Estonian Express), teiseks tuli Sõmerpalu klubi värvides kihutav Jan Jakobson ja kolmanda auhinna ning E1 klassi võidu teenis Pärnu motoklubi sportlane Marek Künnapas.

Üle 50aastaste seenioride konkurentsis läks kaksikvõit Paikuse klubisse: poodiumi kõrgeima astme hõivas Aivo Rabbi, teiseks tuli Toivo Nikopensius ja kolmanda koha saavutas Argo Laherand Lääne motoklubist.

„Olin endale Eesti karikavõidu juba enne Vilaskit kindlustanud ja seetõttu võisin pingevabalt sõita,“ rääkis Nikopensius. „Poolel võistlusmaal nägin, et üks Venemaa sportlane oli kukkudes tsikli alla kinni jäänud. Pidasin kinni ja aitasin idanaabri uuesti jalule. Kaotasin küll hulga aega, etapivõit jäi saamata, aga tühja sellest, hea enesetunne on samuti väärtus.“

Paikuse klubi enduuroäss Toivo Nikopensius võttis Vilaski krossi rahulikult, tal jagus aega ja tahtmist aidata rajal hätta sattunud idanaabrit. Foto: Urmas Luik

Juunioride 85 ccm masinaklassis pani oma paremuse maksma Pärnu motoklubi tulevikulootus Joosep Pärn ja klubikaaslane Tristan Loob lõpetas maratoni viiendana. 65 ccm klassis pidi noor pärnakas Leslie Puller leppima 14. kohaga.

Harrastajate B-klassis kihutas Reiko Burket (Pärnu MK) teise auhinna vääriliselt ja Audru motosportlane Eero Pass oli neljas. C-klassis saavutasid pärnakad Rauno Saia kolmanda ja Urmo Limm kuuenda koha. Paikuse klubi sportlane Oliver Toomela oli üheksas ja Ken Robert Kõpp Tihemetsast kümnes. D-klassi arvestuses sai Raido Kiisk kuuenda ja Argo Põder seitsmenda koha.

E2 klassis tuli Endrik Raal (Paikuse MK) viiendaks.

Naiste võistlusel käis põnev esikohaheitlus pärnulanna Agnes Võsanurme ja Sõmerpalu klubi sportlase Krissu Konoplitski vahel. Kontrollaja lõpuks suutis meie piiga edestada konkurenti 20 sekundiga ja kolmandaks tuli Kris Jalas, kes kaotas võitjale ringiga.

„Vilaskis õnnestus mul panna edukale hooajale ilus punkt,“ ütles kestuskrossi Eesti karika võitnud Võsanurm. „Igav ei hakanud, sõidu algul pakkus Krissu mulle tugevat konkurentsi, kuid viimastel ringidel läksin oma teed. Tunnen rõõmu, et aasta üks tähtsamaid eesmärke on saavutatud.“

Pärnu piiga Agnes Võsanurm pani Vilaskis edukale hooajale ilusa punkti.
Pärnu piiga Agnes Võsanurm pani Vilaskis edukale hooajale ilusa punkti. Foto: Rauno Kais

Neljarattalisi tsikleid taltsutanud meeste poolteist tundi kestnud võistlusel oli quadracer'ite eliitklassis kindlalt parim kolmekordne Euroopa meister Kevin Saar Pärnu motoklubist, järgnesid  Priit Järvloo ja Rene Tarend Sõmerpalu klubist. Hobiklassis pidi pärnakas Rainer Palu tunnistama lõunanaaber Atis Bredsi nappi paremust ja kolmandaks tuli Raido Viinapuu (Redmoto). Võitja klubikaaslased Marek Soosaar ja Hendrik Volmer lõpetasid maratonkrossi vastavalt viiendal ja seitsmendal kohal. ATV-klassis kihutas Paikuse klubi mees Hegri Sutt teise auhinna vääriliselt.

Eeloleval nädalavahetusel stardivad peale Nikopensiuse Jarmo Lehiste, Marek Trei ja Jüri Koger Rootsis Gotlandi saarel maailma suurimal kestuskrossil, kus 21 kilomeetri pikkusel ringil kihutab ligemale 3000 teravate elamuste nautijat kõigilt kontinentidelt. Eesti on seekord esindatud kuue motomehega, peale Paikuse klubi neliku otsustas ennast eriti karmil, kolm tundi kestval katsumusel proovile panna kaks Narva sportlast.