Reiting: Reformierakonna ja Keskerakonna vahe on üle 10 protsendi

Reformierakonna ja Keskerakonna reitingu vahe on jätkuvalt üle kümne protsendi, ühtlasi iseloomustab reitingutabelit stabiliseerumine, selgub Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstati viimatisest uuringust. 

Värskeimate tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 34,1, Keskerakonda 23,8 ja Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 16,1 protsenti valimisõiguslikest kodanikest. Reitingutabeli esikolmikule järgnevad Sotsiaaldemokraatlik Erakond kaheksa, Isamaa 6,8 ning Eesti 200 5,6 protsendiga.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 46,7 protsenti vastajatest ning opositsioonierakondi 42,1 protsenti.

Nädalaga muutusid erakondade toetusprotsendid maksimaalselt 0,8 protsendi võrra ning seega püsivad jõuvahekorrad poliitilisel maastikul praktiliselt muutumatuna. 

Tulemuste presenteerimisel on MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. See tähendab, et valimiks kujuneb vähemalt 4000 inimest ning statistiline viga on +/- 1,55 protsenti. Sellisel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest. Nelja nädala koondtulemuste presenteerimine andis kõikide valimiseelsete küsitluste seas kõige täpsema tulemuse, erinedes tegelikest valmistulemustest maksimaalselt vaid 0,9 protsenti.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut on 2016. aasta jaanuaris asutatud mõttekoda, mis uurib ja analüüsib Eesti ühiskonnas toimuvaid sotsiaalseid protsesse.

Tagasi üles