Venno ja Galatasaray alistasid superkarikas eelmise hooaja valitseja

Kris Ilves
Galatasaray võrkpallimeeskond.
Galatasaray võrkpallimeeskond. Foto: Galatasaray / Facebook

Türgi võrkpalliliigas mängiv diagonaalründaja Oliver Venno koduklubi Istanbuli Galatasaray alistas sealse superkarika lahingus linnarivaal Fenerbahce 3:2.

Galatasaray võitis eelmise hooaja meistri ja karikavõitja Fenerbahce vastu avageimi 25:23, kuid kaotas järgmised kaks vastavalt 16:25 ja 22:25. Neljandas geimis oli Galatasaray parem skooriga 25:23 ja otsustavas geimis suisa 15:6.

Tänavusel EM-finaalturniiril mitteosalenud 29-aastane Venno kogus Galatasaray särgis 20 punkti (efektiivsusnäitaja +11, rünnakuprotsent 38). Venno sai neli punkti blokist ja ühe servijoone tagant. Galatasaray resultatiivseim oli 24 punkti toonud türklane Burutay Subasi. Fenerbahce parimaks skooritegijaks ja üleplatsimeheks kerkis 29 punktiga hollandlane Wouter Ter Maat.

Galatasaray peab järgmise mängu laupäeval, 26. oktoobril, kui kohtub Türgi meistriliiga avamängus kodus Inegöli meeskonnaga.