Vene saatkond hoiatas sõjatehnikaga juhtuvate õnnetuste eest Eestis
Kaitsevägi: saatkonna väide ei ole tõene

Liiklusõnnetus kaitseväe sõidukitega Põlva- ja Tartumaa piiril.

FOTO: Tomi Saluveer / Lõuna-Eesti Postimees

Vene saatkond Tallinnas hoiatas Twitteris Vene turiste, et Eestis on sagenenud sõjatehnikaga juhtuvad liiklusõnnetused.

«Arvestades Eestit külastavate Vene kodanike suurenenud hulka, juhime tähelepanu sellele, et riigis on sagenenud sõjaväeõppused. Märgitakse sõjatehnikaga toimunud liiklusõnnetuste sagenemist, mis ei ole iseenesest kuigi soodne nähe,» teatas Vene saatkond Twitteris, kutsudes üles valvsusele ja ettevaatusele.

«Venemaa Föderatsiooni saatkonna väide, et kaitseväe tehnikaga on sagenenud liiklusõnnetused, ei ole tõene. Pigem on õnnetused kaitseväe tehnikaga harvad ning kohe kindlasti ei paista millegi erilisega üldises liiklusstatistikas silma. Kaitseväele jäävad saatkonna kaalutlused väärinfo levitamisel arusaamatuks. Kaitseväele on liiklusohutus ja kaasliiklejate turvalisus ülimalt olulised,» selgitas Kaitseväe major Arvo Jõesalu.

Postituse juures on Postimehest võetud pilt eilsest õnnetusest kaitseväe veokitega.

Võru-Tartu maanteel Raanitsal sattus eile kella 15 paiku liiklusõnnetusse neli kaitseväe veokit, mis olid teel Võrust Tapale.

Esialgsetel andmetel lakkasid ühel veokil korraga pidurid töötamast ning juhil ei õnnestunud vältida kokkupõrget enda ees sõitnud masinaga. See sõitis omakorda tagant sisse enda ees sõitvale veokile ja see omakorda enda ees sõitvale veokile. Nii osales kümnekonnast kolonnis sõitnud masinast õnnetuses neli, neist kaks paiskusid avarii tagajärjel ka kraavi.

Õnnetuses sai vigastusi juht, kes viibis pidurid kaotanud veokis. Ta toimetati Tartu ülikooli kliinikumi kontrolli.

Tagasi üles