Eesti meister teenis maratonlahingus üllatuskaotuse

Märt Pilme
Pärnu võrkpalliklubi kaotas TalTechile 2:3.
Pärnu võrkpalliklubi kaotas TalTechile 2:3. Foto: Mailiis Ollino

Pärnu võrkpalliklubi läks täna pealinnas vastamisi Credit24 meistriliiga eelviimase TalTechiga ja kaotas kahe tunni ja 11minutilise matši 2:3.

Pärnu oli avageimi alguses tagaajaja rollis, ent pääses seisul 13:12 ette. Siis spurtis uuesti TalTech, kes sai esimesena täis 20 punkti (20:17). Ehkki TalTech juhtis otsustavatel punktidel 23:20, teenis Pärnu viis silma järjest ja napsas pealinlastelt geimivõidu (25:23).

Teises geimis said pärnakad paremini minema (11:6), kui mitmel korral säras võimsate ründelöökide ja blokkidega vastne tempomees Andrey Gvozdev, kel oli koos seitse silma, neist kolm sulustamisest. Ent vahe sulas ja peagi oli tabelil viik (15:15). Mängumeeste punktidel leidsid Avo Keele hoolealused end juba kaotusseisust (19:21) ja pidid tunnistama vastase paremust (23:25).

Pärnu tõusude ja mõõnadega mäng jätkus kolmandas geimis: ehkki juhiti 9:6, oldi peagi 11:14 taga. Pealinlastel oli kolmanda geimi "noor võit" juba käes (23:18), ent pärnakad kogusid seejärel neli punkti järjest. Lõpp läks siiski TalTechile. 25:23.

Ehkki TalTech alustas neljandat geimi, justkui sooviks matši lõpetada (5:2), haarasid mullused Eesti meistrid geimi keskpaigast edu ja võitsid kindlalt 25:17.

Otsustavas geimis asus kodumeeskond 5:1 juhtima ja pooli vahetati, ees TalTech 8:4. Pealinlased suutsid edu hoida ja 15:7 geimivõiduga pärnakatele üllatuskaotuse serveerida.

Ehkki meeskondade rünnaku- ega vastuvõtuprotsent palju ei erinenud, olid pealinlased paremad nii blokipunktides (16 vs. 9) kui ässpallingutel (9 vs. 6).

Pärnu resultatiivseim oli 18 punktiga (+10) Leppik, kes lõi 40 tõstest maha 16 (40 protsenti). Uus brasiillasest nurgamees Ygor Duarte lisas 15 (-1) ja Gvozdev 13 (+6) silma. Üleplatsimees oli 20 punktiga TalTechi mängija Valentin Kordas (+7).

Turniiritabelis on Pärnu jätkuvalt neljas, TalTech kaheksas.

Pärnu järgmine mäng tuleb neljapäeval kodusaalis Tallinna Selveriga.