VIDEO Ratase hinnangul on Arumäe päevad ministri nõunikuna loetud
Täiendatud kell 13.55

Peaminister Jüri Ratas (Keskerakond) ei näe enda sõnul võimalust, et maaeluminister Mart Jäviku (Eesti Konservatiivne Rahvaerakond) nõunik Urmas Arumäe, kelle puhul Põhja ringkonnaprokuratuur uurib võimalikku huvide konflikti, saaks jätkata samal ametikohal. Ministri endaga kohtub valitsusjuht tuleva nädala alguses.

Peaminister Ratas kommenteeris minister Järviku nõuniku suhtes algatud kriminaalmenetlust täna keskpäeval rahvusringhäälingule (ERR) ja Postimehele. 

Tiina Jaakson (ERR): Kuidas kommenteerite kriminaalasja algatamist minister Järviku nõuniku suhtes?

Jüri Ratas: See on väga tõsine. Selles situatsioonis, selles väga keerulises situatsioonis, kus ministri nõuniku puhul on sellised kahtlustused üleval, siis ma ei näe küll mingit võimalust, et ta jätkab ministri nõunikuna.

Georgi Beltadze (Postimees): Millal kohtute Järviku endaga?

Jüri Ratas: Siis kui tema on tagasi Eestis ja mina olen oma välislähetuselt tagasi. Suure tõenäosusega saab see olema esmaspäeva õhtul.

Tiina Jaakson (ERR): Kas minister Järvik on selgitanud, miks tal on selline töösuhe ja miks ta on Arumäe endale nõunikuks võtnud?

Jüri Ratas: Ei.

Georgi Beltadze (Postimees): Kas teie hinnangul peaks EKRE Järviku ministrikohalt tagasi kutsuma?

Jüri Ratas: Selliseid keerulisi olukordi kindlasti tuleb lahendada silmast silma kohtudes. Nagu ma ütlesin ka oma teates, siis soovin minister Järvikuga kohtuda niipea kui võimalik.

Tiina Jaakson (ERR): Aga millal te siis kohtute nüüd?

Jüri Ratas: Nagu ma vastasin kaks küsimust tagasi: suure tõenäosusega esmaspäeva õhtul.

Tiina Jaakson (ERR): Kuidas te üldse rahul olete minister Järviku tööga, arvestades listeeriaskandaali, tema rolli ja segaseid selgitusi selles skandaalis ja praegu algatatud eelkirminaalasja?

Jüri Ratas: Kui ma vastasin sel kolmapäeval austatud riigikogu ees, et listeeriabakteri küsimuses ei ole antud selgeid vastuseid, siin on nii palju küsimusi jätkuvalt õhus, mida minister peab tegema, siis ega mu vastus teistsugune ei ole. See ei ole piisavalt antud selgitus või selgitused.

Tiina Jaakson (ERR): Teine skandaal on ju veel juurde tulnud. Kuidas te olete rahul temaga, tema tööga?

Jüri Ratas: Nagu ma ütlesin, olukord on väga keeruline. Väga raske. Ma soovin inimesega kohtuda ja sel teemal rääkida. Ei oska täna mina kuidagi endale anda selget vastust, et kui küsitakse ministri käest kahte allkirja volitusele, siis ühele ta annab ja teisele ei anna.

Georgi Beltadze (Postimees): Kui EKRE ei ole nõus teda tagasi kutsuma, siis kas surve tuleks teilt, peaministrilt?

Jüri Ratas: Nagu ütlesin, kohtun ministriga nii ruttu kui võimalik. Et neid kuisid, olekseid, juhul kuisid täna ritta panna.

Tiina Jaakson (ERR): Aga kas temaga võtaksite selle jutuks, et tal oleks tark tagasi astuda? Või [EKRE esimehe] Mart Helmega?

Georgi Beltadze (Postimees): Kuidas hindate seda, et ühel valitsusparteil on raskusi täita ministrikohti? Millal see pull ära lõpeb?

Jüri Ratas: Andke andeks, aga valitsuses ja valitsuse liige olemine ei ole mitte mingil juhul pull. Tean oma erakonna pealt eelmises valitsuskoalitsioonis, kui keeruline tegelikult oli teatud hetkedel, kui ministreid tuli vahetada, kui ministrid astusid omal soovil tagasi. Alati on keeruline tulla koalitsiooni, kui seda kogemust pole.

Tiina Jaakson (ERR): Aga te saate ju aru, et väljapoole see ministrite valik selles valitsuses ei paista just kõige mõistlikum.

Jüri Ratas: Arvan, et kellele ta paistab väga ebamõistlik, kellele mõistlik. Eks valijad seda ju hindavadki.

Tiina Jaakson (ERR): Aga kas te Järvikule teete ettepaneku tagasi astuda?

Jüri Ratas: Aga lubage, ma kohtun temaga. 

Tagasi üles
Back