Luka Doncic tegi NBA-karjääri parima mängu, kuid Dallas kaotas

Luka Doncic
Luka Doncic Foto: Richard W. Rodriguez/AP

Korvpalliliigas NBA pidi Dallas Mavericks läinud ööl tunnistama New York Knicksi 106: 102 paremust. Kaotajate poolelt tegi karjääri parima mängu sloveen Luka Doncic, kes säras järjekordse kolmikduubliga ning kogus karjääri suurima punktisaagi.

Koduväljakul mänginud Dallas oli enamik kohtumisest tagaajaja rollis. Poolaja nelja punktiga kaotanud Mavericks pääses viimast korda juhtima neljanda veerandaja alguses, kui Tim Hardaway Jr. kodumeeskonna kolme punktiga ette viis. Veel viis minutit enne mängu lõppu olid tablool 92:92 viiginumbrid, kuid siis tegi Knicks 9:0 spurdi. Dallasel tekkis siiski mängu lõpus võimalus ka kohtumine lisaajale viia, kuid Doncic eksis kolmepunktiviskel ning kodumeeskond pidi vastu võtma neljapunktilise kaotuse.

Võitjate parim oli Marcus Morris 29 punkti ja 9 lauapalliga, Julius Randle lisas 21 silma ja noppis 8 laupalli.

Üleplatsimeheks kerkis aga 20-aastane sloveen Doncic. Noore tagamängija kontole kogunes mängu lõppedes 38 punkti 14 lauapalli ja 10 punkti. Lätlane Kristaps Porzingis  toetas 28 punkti, 9 lauapalli ja 5 blokiga.

Läinud kevadine finalist Golden State Warriors pidi vastu võtma juba hooaja seitsmenda kaotuse. Minneapolis peetud kohtumises jäädi seekord lisaajal 119:125 alla Minnestota Timberwolsile.

Kodumeeskonna eest tegi suurepärase partii Andrew Wiggins, kes viskas 40 punkti, võttis 5 lauapalli ja andis 7 korvisöötu. Karl-Anthony Towns sekundeeris 20 punkti ja 14 lauapalliga.  Vigastustest räsitud Warriorsi eest tegi hiilgepartii D'Angelo Russell. Ameeriklane viskas koguni 52 punkti, võttis 9 lauapalli ja andis 5 resultatiivset söötu.

Warriors jätkab läänekonverentsis kahe võidu ja seitsme kaotusega 14. ehk eelviimasel kohal. Minnesota paikeneb Dallase järel üheksandal tabelireal.