Himki sai Švedi kolmeste toel keerulise võidu ja jätkab Ühisliigas kaotuseta

Kris Ilves
Aleksei Šved.
Aleksei Šved. Foto: Valery Sharifulin/Valery Sharifulin/TASS

Moskva oblasti Himki alistas korvpalli VTB Ühisliiga raames kodusaalis endise kalevlase Arnett Moultrie koduklubi Permi Parma 103:100.

Kodumeeskond kallutas punkt-punkti heitluse enda kasuks viimastel minutitel, kui Himki staarmängija Aleksei Šved tabas kahel järjestikusel rünnakul kaugviske. Šved oli ka Himki resultatiivseim, saades kirja 24 punkti (kolmesed 6/13, kahesed 1/7, vabavisked 4/4), 12 resultatiivset söötu ja kuus lauapalli. Teda toetas kaksikduubliga möödunud kevadel NBA finaalseerias mänginud Jonas Jerebko, kes kogus 16 punkti ja 10 lauapalli.

Eelmisel hooajl Kalev/Cramos mänginud, kuid suvel Parmasse siirdunud Moultrie vahetati teisel veerandajal välja ja seejärel teda väljakul ei nähtud. Põhjus pole praegu teada. Tema arvele kogunes ligi kümne minutiga kaheksa punkti ja üks lauapall. Parma resultatiivseim oli 37 (!) punkti visanud Adas Juškevicius.

Himki on VTB Ühisliigas ainus kaotuseta meeskond, olles saavutanud seitse võitu. Ühe võidu kõrvale hooaja viienda kaotuse saanud Parma asub 13 meeskonna konkurentsis 13. kohal. Eesti meisterklubi Kalev/Cramo jagab kolme võidu ja kolme kaotusega seitsmendat ja kaheksandat kohta.