Eesti politseinikud tabasid põhjanaabrite juures tegutsenud vargad

Politseiauto.

FOTO: Urmas Luik

Põhja prefektuuri ja Helsingi politsei koostöö tõi eelmisel nädalal mitu töövõitu: Tallinnas tabati Soomes auto ärandanud Leedu kodanik ning elektroonikavargusega kuni 100 000 euro suuruse kahju teinud Rumeenia kodanikud, teatas politsei- ja piirivalveamet (PPA).

19. novembril ärandati Soomes sõiduauto Volvo, mille kadumisest sai omanik teada politseinike käest. Kogutud info kohaselt oli varguses kahtlustatava Leedu kodaniku plaan sõita laevaga Tallinnasse, kust teekond oleks ilmselt jätkunud Leetu. Ladusa koostöö tulemusena pidasid Põhja prefektuuri ametnikud sõiduki ja selle juhi 19. novembril Tallinna sadamas kinni. 30-aastane mees võeti vahi alla ning omanik saab oma sõiduvahendi peagi kahjustamata kujul tagasi.

Ajavahemikul 19.–23. november murti Soomes eri paigus sisse kolme elektroonikapoodi, kust viidi ära erinevat elektroonikat – sülearvuteid, tahvelarvuteid ja nutitelefone. Kogukahju võib ulatuda kuni 100 000 euroni. Kogutud info kohaselt olid kõigi sissemurdmistega seotud Rumeenia kodanikud, kes sõitsid 24. novembril laevaga Tallinna, et varastatud kraam ilmselt läbi Eesti kodumaale toimetada. PPA ametnike ning maksu- ja tolliameti töötajate koostöös kontrolliti sadamas mitut sõidukit ja 12 inimest ning leiti kõik kolmest poest varastatud esemed. Viis Rumeenia kodanikku vanuses 36, 34, 33, 26 ja 24 eluaastat võeti vahi alla.

«Need juhtumid on väga heaks näiteks selle kohta, kui efektiivseks on Soome ja Eesti politsei pikaajaline koostöö muutunud,» ütles Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre pressiteate teel. «Koos töötades suudame kurjategijad välja selgitada juba loetud minutitega. Tänu Soomes resideeruvale kontaktametnikule jõuab info kiirelt Eestisse, mis aitab kurikaelad kuumadel jälgedel kinni pidada.»

Tõhus rahvusvaheline politseikoostöö naaberriikide vahel annab kurikaeltele selge sõnumi, et piiriülene kuritegevus ei tasu ennast ära, toonitati teates. «Põhja prefektuuril on nii Helsingi kui Riia politseiga koostööleping, mis annab meile suurepärase võimaluse koos töötada ja kurjategijaid üllatada,» ütles Tambre.

Juhtumite menetlus jätkub Soomes.

Tagasi üles
Back