Trump: Giuliani tahab esitada kongressile Ukrainas kogutud infot

USA presidendi Donald Trumpi ihuadvokaat, New Yorgi ekslinnapea Rudy Giuliani. FOTO: Reuters / Scanpix

USA president Donald Trump andis eile mõista, et tema ihuadvokaat Rudy Giuliani tahab esitada Ukrainas kogutud infot kohtuministrile ja kongressile.

Trumpi sõnul ei ole Giuliani veel talle öelnud, mis infot ta on kogunud, kuid presidendi väitel on ta kuulnud, et seda on palju.

«Ta teeb raporti, ma arvan, kohtuministrile ja kongressile,» ütles Trump ajakirjanikele Valge Maja ees enne suundumist Floridasse. «Ta ütleb, et tal on palju head infot. Ma ei ole temaga rääkinud selle info osas.»

New Yorgi endine linnapea Giuliani on käinud Ukrainas, et koguda infot ja veenda sealseid võime uurima Trumpi potentsiaalse valimisrivaali, endise asepresidendi Joe Bideni ja tema poja tegevust Ukrainas ning teooriat, et Ukraina, mitte Venemaa, sekkus USA 2016. aasta presidendivalimistesse.

Giuliani on püüdnud näidata, et Biden ja tema poeg Hunter, kes töötas kunagi Ukraina gaasifirma Burisma juhatuses, tegutsesid Ukrainas korruptiivselt.

Trumpi süüdistatakse Ukraina presidendile Volodõmõr Zelenskõile surve avaldamises, et teataks uurimise algatamisest Bidenite suhtes. Valge Maja hoidis selleks kinni kongressi heakskiidu saanud olulist julgeolekuabi Kiievile.

Trumpi sõnul usub ta, et Giuliani soovib esitada oma info kongressi uurijatele ja justiitsministeeriumile.

«Ma arvan, et ta tahab minna kongressi ette ja ka kohtuministri juurde ja justiitsministeeriumi,» ütles Trump.

Giuliani käis viimati Ukrainas sel nädalal.

Tagasi üles
Back