Reitingud: EKRE madalseis püsib

Mart Helme.

FOTO: Mihkel Maripuu

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS-i koostöös valminud viimatise uuringu järgi püsib Reformierakonna ülikindel liidrikoht, samal ajal on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) madalseisus.  

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 35,7, Keskerakonda 23,5 ja Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 13,5 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 11. novembrist 9. detsembrini ning kokku küsitleti 4000 valimisealist Eesti Vabariigi kodanikku. Esikolmikule järgnevad Sotsiaaldemokraatlik Erakond 9,7 ning Isamaa seitsme protsendiga.

Viimase nädalaga ühegi erakonna toetus märkimisväärselt ei muutunud, kuid EKRE toetus on jätkuvalt madalaimal tasemel sellel aastal läbi viidud küsitluste võrdluses. 

Opositsioonierakondi toetab kokku 45,4 ja koalitsioonierakondi 44 protsenti küsitlusele vastanutest. Sealjuures on opositsioon hakanud oma edumaad koalitsiooni ees kasvatama. Nimelt nädal tagasi oli nende edu vaid 0,1 protsenti. 

Tulemuste presenteerimisel on MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. See tähendab, et valimiks kujuneb vähemalt 4000 inimest ning statistiline viga on +/- 1,55 protsenti. Sellisel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest. Nelja nädala koondtulemuste presenteerimine andis kõikide valimiseelsete küsitluste seas kõige täpsema tulemuse, erinedes tegelikest valmistulemustest maksimaalselt vaid 0,9 protsenti.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut on 2016. aasta jaanuaris asutatud mõttekoda, mis uurib ja analüüsib Eesti ühiskonnas toimuvaid sotsiaalseid protsesse.

Tagasi üles