FOTOD ⟩ Kaljulaid sai Poola presidendilt sümboolse žestina ÜRO lipu
Täiendatud kell 14.40

FOTO: Neeme Raud

Poola pealinnas Varssavis viibiv president Kersti Kaljulaid võttis Poola ametikaaslaselt Andrzej Dudalt üle ÜRO lipu, sümboliseerides nii Poola lahkumist ÜRO julgeolekunõukogust ja Eesti asumist sinna.

«Eesti on valmis võtma jaanuaris ÜRO julgeolekunõukogu liikme kohustused ja vastutuse ning jätkama Poola eeskujul seismist tugeva Euroopa Liidu kohalolu eest julgeolekunõukogus,» lausus president Kersti Kaljulaid täna Varssavis toimunud Liidrite Foorumil, kus arutati Poola ja Eesti eesmärke ÜRO julgeolekunõukogus. 

«ÜRO julgeolekunõukogul on oluline roll maailmas aset leidvate konfliktide haldamisel ning Eesti soovib anda maailma julgeoleku tagamisse oma panuse. Meie eesmärkideks on ka pöörata rohkem tähelepanu kliimamuudatustest tulenevatele julgeolekuohtudele ning küberjulgeolekule,»» lausus president.

7. juunil valiti Eesti ÜRO julgeolekunõukogu mitte-alaliseks liikmeks.

Eesti alustab tööd ÜRO julgeolekunõukogus järgmisel aastal koos nelja uue valitud liikmega: Niger, Tuneesia, Vietnam ning Saint Vincent ja Grenadiinid. Koos nende nelja riigiga jääb Eesti nõukogu liikmeks kuni ülejärgmise aasta lõpuni.

FOTO: Neeme Raud

Viie alalise liikme USA, Suurbritannia, Prantsusmaa, Venemaa ja Hiina kõrval jätkavad 2020. aastal Belgia, Saksamaa, Dominikaani Vabariik, Indoneesia ja Lõuna-Aafrika Vabariik.

2020. aasta valimistel valitakse järgmised viis liiget perioodiks 2021–2022.

FOTO: Neeme Raud

Tagasi üles