Jaapani vanemad veavad «parasiitlikke vallalisi» lapsi kosjapidudele

Jaapani noorpaar traditsioonilistes rõivastes poseerimas Kyotos. Üha vähem jaapanlasi abiellub, kuna elamispinda on keeruline leida ja pidevalt valitseb hirm kaotada tööd. FOTO: Caro/Schuelke/Scanpix

Seltskond kontorirõivastes Jaapani vallalisi sebib kohmetult konverentsiruumi laudade ümber, rääkides tühjast-tähjast ning vahetades paberil elulookirjeldusi, et leida sobivat abikaasat. Kõigil neil on kaasas vanemad.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Üks enda nime mitte avaldada soovinud 38-aastane naine ütles, et tal pole julgust abikaasat leida ning oma ema juurest ära kolida – viimane saatis teda ka kosjasobitamispeol.

«Mul pole olnud palju häid võimalusi kedagi kohata,» selgitas naine ja lisas: «Mu töökohas on palju naisi, aga mitte eriti mehi.»

Umbes veerand jaapanlasi vanuses 20–49 eluaastat on vallalised, kinnitab valitsuse statistika. Kuigi selles vanuses inimesed väljendavad sageli soovi abielluda, muudavad ajast ja arust sotsiaalsed normid ning kasvav majanduslik surve asjatundjate hinnangul liitu astumise aina keerulisemaks.

Üks kosjasobitamispeol oma 46-aastasele pojale sobilikku mõrsjat otsinud 74-aastane mees juhtis tähelepanu veel ühele probleemile: häbelikkusele.

«Mu poeg on müügimees. Ta on klientidega suhtlemise osav, aga ta on väga kõhklev naiste osas,» selgitas isa.

Miks polnud poeg ise vallaliste kohtumisel endale kaasat otsimas? Tal oli tööl liiga kiire.

Tagasi üles
Back