iDeal kampaania

Reinsalu: Eesti meedia on USA ja Suurbritannia juhtide suhtes pahatahtlik

Boris Johnson ja Donald Trump. //04SIPA_1611/1912041427/Credit:CHRISTIAN HARTMANN-POOL/SIPA/1912041429

FOTO: Christian Hartmann-Pool / Sipa / Scanpix

Välisminister Urmas Reinsalu sõnul on Eesti ajakirjandus USA ja Ühendkuningriigi juhtide suhtes pahatahtlikult kaldu.

«Praeguste ÜK ja USA liidrite suhtes on meie meedias millegipärast selgelt kallutatud ja pahatahtlik hoiak,» kirjutas Reinsalu sotsiaalmeedias. «Ilmselt on sellel kaks põhjust. Üks on maailmavaateline. Mõlemad liidrid on, olgugi erineva taustaga, värvikad ja konservatiivse agendaga liidrid, ning meedias peegeldub sõnavõtjate sisuline ideoloogiline vastumeelsus.»

«Teiseks võib paljudel juhtudel põhjus olla selles, et kasutatakse eriti uudislugude puhul nende suhtes kriitilise eelhoiakuga nende koduriigi meediat. Igal juhul on minu hinnangul tulemus ebaobjektiivne,» arutles Reinsalu.

«Neil kahel riigil on meie julgeoleku tagamisel asendamatu tähtsus. Ja ausalt hinnates on mõlemad mehed seda nii sõna kui ka teoga tähtsaks pidanud,» viitas Reinsalu Ameerika Ühendriikide presidendile Donald Trumpile ja Ühendkuningriigi peaministrile Boris Johnsonile. «Instinktiivne kiuslikkus Boris Johnsoni suunal on täiesti põhjendamatu ja eriti niisuguse erivisiidi päeval.»

«Muide, kõrgtasemel visiitide puhul tehakse liidritele ka ülevaated visiidi kajastusest külastatud riiki. Nii et pole mõtet iga hinna eest provokatsioone ehitada,» vihjas Reinsalu Ekspressi peatoimetaja Erik Moora kriitilisele arvamusloole enda juhitavas väljaandes.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles