Tartus sai kahe seltskonna löömingus viga kolm inimest

Politseiauto. Pilt on illusteeriv.

FOTO: Pexels / CC0 Licence

28. detsembril kella 00.15 ajal sai politsei teate Tartus Jalaka tänaval puhkenud kaklusest, milles esialgsetel andmetel osales seitse inimest.

Kaklus sai väidetavalt alguse vahejuhtumist, mille käigus viskas mööda tänavat kõndinud seltskond maja hoovi kivi. Viskajatelt aru pärima läinud seltskond sattus viskajatega sõnavahetusse ning vahejuhtum kulmineerus kaklusega.

Kiirabi andis kohapeal kolmele kannatanutele esmaabi, kellest kahe – 36-aastase mehe ja 27-aastase mehe – vigastused olid tõsisemad ning nad toimetati täiendavaks tervisekontrolliks haiglasse. Sündmuskohal peeti kinni 24-aastane mees ning mõne aja pärast ka sündmuskohalt põgenenud 20-aastane ning 18-aastane mees.

«Omavahelisi arusaamatusi peaks siiski klaarima sõnadega, mitte kätega. Vägivald ei ole kunagi lahendus,» sõnas Tartu politseijaoskonna välijuht Kajar Pent.

Lõuna Ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Lily Sandeli sõnul taotleb prokuratuur homme kahe mehe vahistamist, kuna neid on alus kahtlustada ka teises, varem toime pandud vägivallakuriteos.

Kõik juhtumiga seonduvad täpsemad asjaolud on väljaselgitamisel ning algatatud on kriminaalasi karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb avaliku korra rasket rikkumist.

Tagasi üles