Õiguskantsler: Rakvere arestimajas puudub privaatsus

Arestimaja. Illustratiivne foto.

FOTO: Urmas Luik/Parnu Postimees

Rakvere politseijaoskonna arestimajja kontrollkäigu teinud õiguskantsleri nõunikud leidsid, et sealsetel kinnipeetavatel puudub privaatsus ja omaette ei saa nad isegi hügieeninurgas olla.

Hügieeninurka on Rakvere arestimajas võimalik jälgida näiteks kambriuste vaateakendest. Õiguskantsler on mitmel korral juhtinud tähelepanu, et niisuguses olukorras võidakse rikkuda kinnipeetu õigust inimväärikale kohtlemisele ja privaatsusele.

Samuti ei ole arestimaja mitmekohalistes kambrites hügieeninurk muust ruumist korralikult eraldatud. Kui kamber on mõeldud mitme inimese tarbeks, tuleb hügieeninurk korralikult eraldada, märkis õiguskantsler.

Ühtlasi tuleb kaaluda, kas kinnipeetu ööpäevane videovalve on möödapääsmatult vajalik ning otsustada, kas ja kui suures ulatuses võiks seda konkreetsel juhul kasutada.

Kui kambris toimuvat on erandkorras otsustatud video vahendusel jälgida, peaks videopilti jälgiv ametnik olema kinnipeetuga samast soost, lisas õiguskantsler politsei- ja piirivalveameti Ida prefektuurile saadetud kirjas.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles