Politsei pidas Valgas kinni joomakaaslase pussitamises kahtlustatava mehe

Politsei leidis noormehe surnukeha pärast mitu nädalat väldanud otsinguid.

FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Politsei pidas eile õhtul Valgas kuriteos kahtlustatavana kinni 46-aastase mehe, keda seni kogutud tõenditele tuginedes on alust kahtlustada 44-aastase mehe tapmises.

21. jaanuari õhtul avastati Valgas Metsa tänaval korterist torkehaavadega 44-aastane mees. Meedikute saabudes mehe elu enam päästa ei õnnestunud ning ta suri saadud vigastustesse sündmuskohal. 

Politsei pidas samas korteris kinni 39-aastase ja 46-aastase mehe, kes olid joobes ja toimetati kainenema. Politsei kuulas 39-aastase mehe üle tunnistajana, praeguste andmete põhjal kahtlustatakse tapmises 46-aastast meest.

Valga politsei piirkonnavanem Kairi Ruus ütles, et kuriteo motiiv ja muud üksikasjad selgitatakse menetluses. «Esialgsetel andmetel olid mehed tuttavad ning tarvitasid koos alkoholi. Millised sündmused lähemalt nii raskete tagajärgedeni võisid viia, seda selgitab politsei kriminaalmenetluses, mis on alustatud tapmist käsitleva paragrahvi alusel,» lisas Ruus.

Lõuna ringkonnaprokuratuur taotleb prokurör Ainar Koigi sõnul kohtult kahtlustatava vahistamist. «Meest kahtlustatakse isikuvastases kuriteos ka teises kriminaalasjas. Seega ei olnud see tema esimene kokkupuude politseiga. Prokuratuuri hinnangul tuleb niivõrd raskes kuriteos kahtlustatav vahi alla võtta, sest kahtlustused mitmes kuriteos näitavad, et ta võib jätkata kuritegude toimepanemist. Esitame neljapäeval Tartu maakohtule taotluse tema vahistamiseks,» ütles Koik.

Tagasi üles