Erakondade reitingud: Reformierakonna toetus tegi väikese tõusu

Kaja Kallas.

FOTO: Urmas Luik/Pärnu Postimees

Pikka aega kindlat liidripositsiooni omanud Reformierakond jätkab ka Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud viimase küsitluse põhjal esikohal, kasvatades edu teiste ees veelgi. 

Norstat Eesti AS-i läbiviidud küsitluse põhjal toetab Reformierakonda 34,2, Keskerakonda 22,3 ja Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 14,1 protsenti valimisõiguslikest kodanikest. Reformierakonna toetus oli eelmise aasta lõpust kuni jaanuari keskpaigani langustrendis, kuid nüüd on see nädalaga 1,4 protsenti kasvanud. 

Esikolmikule järgnevad Sotsiaaldemokraatlik Erakond 9,3, Eesti 200 7,5 ning Isamaa 6,7 protsendiga. 

Opositsioonierakondi toetab kokku 43,5 ja koalitsioonierakondi 43,1 protsenti vastajatest. 

Tulemuste presenteerimisel on MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. See tähendab, et valimiks kujuneb vähemalt 4000 inimest ning statistiline viga on +/- 1,55 protsenti. Sellisel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest. Nelja nädala koondtulemuste presenteerimine andis kõikide valimiseelsete küsitluste seas kõige täpsema tulemuse, erinedes tegelikest valmistulemustest maksimaalselt vaid 0,9 protsenti.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut on 2016. aasta jaanuaris asutatud mõttekoda, mis uurib ja analüüsib Eesti ühiskonnas toimuvaid sotsiaalseid protsesse.

Tagasi üles