iDeal kampaania

Koidu tänava remont tõi välja vana munakivitee

Улица Койду.

FOTO: Kesklinna valitsus

Tallinna kesklinnas asuva Koidu tänava rekonstrueerimisel tuli Wismari ja Adamsoni tänava vahelises lõigus asfaltkatte alt välja vana munakivisillutis, mida on kavas taaskasutada tänava ehitamisel.

«Vanad kivid on kavas sorteerida ja kasutada Koidu tänava rekonstrueerimise käigus uuesti jalakäijate ruumi kujundamisel. Nii saab sellest ajaloolisest leiust tulevikus oluline osa miljööväärtuslikust Koidu tänavast. Teekatte alt tuli välja ja läheb erinevates kohtades taaskasutusse kuni 274 ruutmeetrit munakive. Et just paljude kohalike elanike jaoks tundus vana sillutise taaskasutamine õige mõttena, saab sellest teha järelduse, et nii Kassisaba kui teisedki Kesklinna elanikud on huvitatud oma piirkonna ajaloopärandi säilitamisest,» ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Kassisaba asumisse jääva Koidu tänava ajalugu ulatub tagasi 17.-18. sajandisse. Sellest ajast alates on maapind tõusnud elutegevuse ja madalamate kohtade täitmise tulemusel ca 1-2 meetri võrra. Vahetult asfaldi alt välja tulnud sillutis pärineb märksa hilisemast ajast.

FOTO: Kesklinna valitsus

«Arvatavasti on munakivisillutis pärit 20. sajandist. Palju varem selles piirkonnas kõrvaltänavate niivõrd korraliku sillutamiseni ei jõutudki. Siiski on tegu kommunaalmajanduse ajalooga seotud huvitava leiuga, mis on tähelepanuväärselt hästi säilinud,» selgitas linnaplaneerimise ameti arheoloog Ragnar Nurk.

Eelmise aasta lõpul alanud Koidu tänava rekonstrueerimine jõudis eelmisel nädalal Wismari ja Adamsoni tn vahelise lõiguni. Esmalt freesiti asfaltkate, mis tõigi lagedale munakivitee. Nüüdseks on alustatud vee- ja kanalisatsioonitorustiku paigaldust. Sellest tulenevalt on Koidu-Wismari ristmik autoliiklusele kolmeks nädalaks suletud. Ühtlasi jätkuvad tööd Koidu tänava teistes lõikudes.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles