Päästeamet eilsest tormist: väljakutsetele sõideti välja 137 korral, veetase Lääne-Eestis alaneb

Torm kergitab Pärnus merevett.

FOTO: Urmas Luik

Möödunud ööpäeval reageerisid  päästjad erinevatele tormituultest tingitud väljakutsetele 137 korral üle Eesti. Põhilises osas räsisid tormituuled Lääne-Eestit, kus välja sõideti 73 korral.

Väljakutsed olid valdavalt seotud tuule tõttu murdunud ja teedele või elektriliinidele kukkunud puudega. Inimesed viga ei saanud. Elektrilevi andmetel on tormi tõttu hetkel elektrita veel ligi 3600 klienti, neist enamik Saaremaal.

Tugevad tuuled vaibuvad alles tänase päeva jooksul, seega liiklejad peaksid olema endiselt ettevaatlikud ning arvestama teele sattunud takistustega.

Lääne-Eesti rannikupiirkondasid ohustanud üleujutuse kõrghetk oli laupäeva õhtul kell 21.30, kui Pärnus mõõdetud veetase oli 166 sentimeetrit üle Amsterdami nulli. Kell 23.00 oli see umbes 20 sentimeetrit langenud, kuid tõusis siis taas uuesti. Veetõus jäi öösel pidama Pärnus 156 ning Häädemeestel 146 sentimeetri juures.

Haapsalu veetaseme tõus jõudis haripunkti laupäeva  hilisõhtul kell 23.00, kui vesi tõusis 133 sentimeetrit üle Amsterdami nulli.

Pärast südaööd hakkas veetase alanema kõikides üleujutusest ohustatud piirkondades ning alaneb jätkuvalt tänase päeva jooksul. Vee tõusmisest ohustatud piirkondades tungis vesi esimestele tänavatele ning kahjustada said mõned veevangi jäänud autod.  

Majadesse vesi ei tunginud, küll aga ohustas liiklemist, mistõttu suleti nii Pärnus, Haapsalus kui Saaremaal veest üle ujutatud tänavad. Täna on teed liikluseks taas avatud.

Tagasi üles