Galerii ⟩ «Eesti südames» tänukummardus aktiivsetele inimestele

Täna toimub Maarjamäel Eesti kommunismiohvrite memoriaali juures presidendi algatatud üritus «Eesti südames», millega avaldatakse tänu julgetele ja tegusatele Eesti elu eestvedajatele läbi aja.

President Kersti Kaljulaidi sõnul on vabakonna keskmes alati olnud vabade inimeste vaba tahe ja südame sund, mis paneb meid muutma seda, mis peaks olema teisiti. «Just sellised vabad ja tegusad inimesed, kellele on antud märgata, mis võiks olla meie elus teisiti, kellele on antud oskus teisi kaasa haarata, et need ideed ühiselt ellu viia – just sellised inimesed on olulisimaks takistuseks ja esimeseks sihtmärgiks neile, kelle soov on kehtestada oma tõde. Kisendades teiste oma kinni matta,» ütles riigipea täna Maarjamäel Eesti kommunismiohvrite memoriaali juures toimunud tänuüritusel «Eesti südames».

Eesti tänane tugev vabakond toetub oma eelkäijate õlgadele, kes kõigest hoolimata tegutsesid ja hoidsid Eestit südames, ütles riigipea. «Meie tänaseid tegusaid ei ähvarda küüdirongid ega püssitorud. Ent enne, kui kogeda rõõmu saavutatud väiksemast või suuremast muutusest, tuleb sageli kohata mõistmatust, ignoreerimist, väljanaermist. Osavõtliku kaasamõtlemise asemel tuima väntsutamist bürokraatiamasinas. Või ka otsest halvustamist, eriti valus, kui kõrgemal võimupositsioonil olija suust.»

«Jah, on õelaid kommentaare, ent alati on ka asjalikke, eri huvisid ja suhtumisi avavaid arutelusid. On naeruväärsusteni küündivaid või siis pisarateni viivaid reegleid ja tingimusi, ent on alati ka annetamistalgutega kaasatulijad ja neid, kes ütlevad pikema jututa – teeme ära! On meie endi teha, kumb jääb peale,» rõhutas president Kaljulaid.

Presidendi täisteksti saad lugeda SIIT

Tänukummardus «Eesti südames» – mis see on? 

«Pühapäeval memoriaali juurde kogunedes avaldame tänu neile aktiivsetele inimestele, kes eri aegadel on andnud panuse Eesti elu kujundamisse. Vabad ja tegusad inimesed on Eesti suurim väärtus. Peame meeles ja oleme tänulikud neile tuhandetele, kes Eesti elu edendamise eest maksid eluga ja hoiame neid, kes tegutsevad meie kogukondades täna,» ütles president Kersti Kaljulaid.

Soovijad saavad saata erikujundusega tasuta postkaardiga häid soove oma lähedastele ning osaleda memoriaali tutvustavatel ekskursioonidel.

Koostöös Omnivaga on valminud erikujundusega postkaart, mida kohaletulnud saavad memoriaali juurde püstitatud pop-up-postkontorist tasuta saata oma lähedastele üle maailma. «Kommunismiohvrite memoriaal on paik, kus põimuvad mälestused mineviku raskustest, soojad tunded kallite inimeste vastu ning lootus paremale tulevikule. Juba teist aastat toimuva tänuürituse raames ütleme aitäh kõigile, kes vaba Eesti heaks aktiivselt panustasid. Üritus on tasuta ja oodatud on kõik huvilised,» ütles Eesti Mälu Instituudi teavituse ja koostöö valdkonna juht Sergei Metlev. 

Riigipea asetab memoriaalile küünla ja teisedki on oodatud sama tegema.

Tagasi üles