Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Fotod ⟩ Abilinnapea umbusaldamine kukkus ettearvatult läbi

Tallinna linnavolikogus kukkus täna hommikul läbi abilinnapea Betina Beškina umbusaldamine, keskerakondlastest linnavolinikud istungile ei tulnud.

Istungil osales 35 linnavolinikku 79st. Nende seas oli vaid kaks keskerakondlast – istungit juhtinud volikogu esimees Tiit Terik ja aseesimees Toivo Tootsen. 79-liikmelises Tallinna volikogus kuulub Keskerakonnale 40 kohta ning seetõttu kukkus abilinnapea umbusaldamine ettearvatult läbi. Umbusaldamise poolt oli 33 linnavolinikku, vaja oleks aga olnud häälteenamust ehk 40 häält.

Kuna linnavolikogu töökord ei näe ette umbusaldatavale isikule küsimuste esitamist, siis esitasid linnavolinikud küsimusi umbusaldusavalduse ette kandnud Reformierakonna fraktsiooni esimehele Kristen Michalile. Sotsiaaldemokraat Rainer Vakra aga andis istungi alguses sisse eelnõu, millega muudetaks volikogu töökorda selliselt, et volinikud saaksid küsimusi esitada ka umbusaldatavatele linnavolinikele.

Pärast Michalit sai sõna ka Beškina, kes ei näinud endal vähimatki süüd. Teda toetab ka linnapea Mihhail Kõlvart, kes sel nädalal tehtud avalduses nimetas Beškina umbusaldamist poliitiliseks tagakiusamiseks.

Opositsioon heitis Beškinale ette seda, et Tallinna linn on jätnud kasutamata ligi miljon eurot riigilt saadud raha, mis oli mõeldud vanemliku hoolitsuseta jäänud laste toetamiseks.

Tagasi üles
Back