Mustamäel algavad Raja ja Mäepealse tänava rekonstrueerimistööd

Asfalteerimine

FOTO: Arvo Meeks

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti tellimusel alustatakse Raja tänaval Akadeemia tee ja Raja tänava 15 (Mektory hoone)  vahelisel lõigul rekonstrueerimistöödega, teatas linnaosavalitsus.

Ehitustööde mahus rekonstrueeritakse ka Mäepealse tänava Raja tänava ja Mäepealse tn 2 vaheline lõik.

«Mäepealse ja Raja tänavad on viimastel aastatel muutunud oluliseks tuiksooneks, mida kasutavad igapäevaseks tööle või kooli sõiduks lisaks kohalikele Mäepealse ja Kadaka pst elanikele  ka linna sisenevad autojuhid ja Tehnopoli linnakus töötavad inimesed. Olemasolevad teed on lagunenud, ilma ohutute kõnniteede ja tänavavalgustuseta,» kommenteeris Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats rekonstrueerimistööde vajalikkust.

Rekonstrueerimistööde mahus rajatakse tänavalõigud äärekividega piiritletud kahesuunaliste sõiduteedena, sõidurea laiusega 3,5 meetrit. Raja tänava ja Mäepealse tänava ristmikule paigaldatakse foorid. Tänavate mõlemale küljele rajatakse 2,5-4 meetri laiused kergliiklusteed. Tänavatele rajatakse sajuveekanalisatsioon ning AS Tallinna Vesi finantseerimisel rekonstrueeritakse veetrassid.

Lisaks paigaldatakse tänavale LED tehnoloogial töötav tänavavalgustus ja korrastatakse veevarustuse, reoveekanalisatsiooni ning sajuveekanalisatsiooni süsteemid. Ülekäiguradadele paigaldatakse vaegnägijate liikumise hõlbustamiseks reljeefsed kõnniteeplaadid ning ülekäiguradade erivalgustid.

Ehitustööde lepinguline maksumus on 1,65 miljonit eurot, millest 215 000 euro ulatuses on ehitustööde kaasfinantseerijaks AS Tallinna Vesi.

Ehitustööde lepinguline tähtaeg on juuli 2020.

Ehitustöid teostatakse etapiviisiliselt. Ehitustööde ajal on konkreetse etapi tänavalõik tavaliiklusele suletud. Piirkonna kinnistutele tagatakse juurdepääs. Liiklejatel palutakse järgida ajutist liikluskorraldust.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles