Tallinki toel linnahalli ellu äratada plaaniv pealinn jätab endale varuvariandi

Linnahall. FOTO: Sander Ilvest

Möödunud nädalal Tallinkiga linnahalli renoveerimiseks ühisettevõtte loomisest teatanud Tallinnal on tagavaravariant juhuks, kui koostöö ei peaks plaanipäraselt minema - nimelt jääb riigieelarvestrateegiasse alles hoone kordategemiseks ette nähtud 40 miljonit eurot ja valitsus ei kavatse sellele uut otstarvet leida.

Kui Tallinn, Tallink Grupp ja selle suuromanik Infortar möödunud nädalal ühisettevõtte loomisest teatasid, nimetasid nad linnahalli renoveerimise maksumuseks 300 miljonit eurot ning Tallinki juhatuse esimees Paavo Nõgene on kinnitanud, et sellest ühtki senti ei tule maksumaksja taskust, kirjutab ERR-i uudisteportaal.

Kolmapäeval ütles aga peaminister Jüri Ratas Vikerraadio saates «Stuudios on peaminister», et riik ei kavatse riigieelarvestrateegias (RES) aastateks 2020-2021 linnahalli kordategemiseks ette nähtud 40 miljonile eurole uut otstarvet otsida, sest see raha ei ole vabanenud.

Otsus linnahalli korrastamist riigieelarvest toetada sündis tema sõnul selle pealt, et riik ja linn teevad hoone ühiselt korda.

«Rääkisin eile (teisipäeva - toim) hommikul linnapeaga ja nad jätkavad ka riigiabi loa taotlust Euroopas,» lausus Ratas.

Tagasi üles
Back