Valitsus kiitis heaks koroonaviiruse leviku tõkestamise täiendavad meetmed
Ratas: tänu vastutustundlikkusele on meil üksikud juhtumid

Peaminister Jüri Ratas lennujaamas. Foto on illustratiivne.

FOTO: Eero Vabamägi

Valitsus kiitis heaks täiendavad abinõud koroonaviiruse Covid-19 leviku tõkestamiseks, mis puudutavad nii elanikkonna informeerimist, viiruse avaldumise varajast avastamist kui ka viiruse levikuga seotud majanduslike mõjude analüüsi.

«Eesti ametkonnad jälgivad hoolikalt koroonaviiruse olukorra arenguid ning riik teeb kõik selleks, et viiruse edasist levikut tõkestada,» rõhutas peaminister Jüri Ratas. «Praegu oleme me olukorras, kus tänu nakatunute vastutustundlikule käitumisele on meil üksikud ja kontrollitud haigusjuhtumid. Meie peamine eesmärk praegu peab olema viiruse suurema levimise ärahoidmine elanikkonna seas.»

«Selleks, et piirata viiruse piiriülest levikut Eestisse, laiendame me näiteks maanteepiiridel kehatemperatuuri kontrolli ühistranspordis. Välistamaks nakkuse levikut lasteasutustes peavad koolid ja lasteaiad olema valmis selle ilmnemisel kuni kaheks nädalaks uksed sulgema,» tõi peaminister näiteid täna valitsuses otsustatud meetmetest.

Lisaks terviseameti staabile ja valitsuse moodustatud töörühmale on käivitatud ka ministeeriumi kriisireguleerimismeeskond ja rahvusvaheliste reisijatevedude töörühm.

«Sotsiaalministeerium ja terviseamet juhivad olukorra lahendamist ning on selleks käivitanud seitse päeva nädalas töötava laiendatud staabi lisaks 24/7 operatiivvalvele,“ ütles minister. «Inimeste tervise kaitse on riigiülene prioriteet ning sellest lähtuvalt tegutsevad praegu kõik kaasatud osapooled.»

Koostöös kohalike omavalitsustega plaanitakse eakate, erivajadustega inimeste ja teiste riskirühmade täiendavat teavitustööd. Hoolekandeasutused on saanud terviseameti juhise külastuste piiramiseks. 

Nakkuse leviku vältimiseks lasteaedades ja koolides võib tekkida vajadus need kuni kaheks nädalaks sulgeda. Selleks olukorraks peab haridus- ja teadusministeerium koos kohalike omavalitsustega koostama tegevuskava.

Kõigil avalikel üritustel tuleb rangelt järgida terviseameti antud juhiseid. Maanteepiiridel hakatakse viiruse leviku piiramiseks kontrollima ühistranspordis reisijate kehatemperatuuri.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium koostöös rahandusministeeriumi ja Eesti Pangaga analüüsib koroonaviiruse mõju nii majandusele kui riigieelarvele. Samuti ootab valitsus nendelt asutustelt ettepanekuid meetmete kohta, kuidas vähendada Covid-19 viirusega kaasnevaid negatiivseid mõjusid majandusele.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles