Homsest pole enamikel eestlastel võimalik Soome reisida

Meremeeste ametiühingu ja OÜ Hansaliin sõlmitud kokkuleppe kohaselt kohustus tööandja täiendavatest koondumistest loobuma, juhul kui olukord Läänemere laevaliinidel drastiliselt ei muutu. FOTO: Eesto Vabamägi

19. märtsil sulgeb Soome oma piiri ning reisimine ja pendelränne Eesti ja Soome vahel senisel kujul peatuvad. 18. märtsil on viimane võimalus sõita Eestist Soome ilma, et rakenduks isolatsiooni jäämise nõue. Soomest Eestisse sõites rakendub juba praegu eneseisolatsioon, millega tuleb arvestada.

Soome lubab alates homsest riiki siseneda Soome kodanikel ja neil, kellel on Soomes registreeritud elamisõigus. Kõiki teisi, sealhulgas eestlasi, kes käivad Soomes tööl, aga ei kuulu sinna kategooriasse, ei lasta alates homsest Soome valitsuse otsuse järgi riiki sisse.

«Silmas tuleb pidada, et veel täna saavad Soome kõik, kes soovivad, aga juba homsest pääsevad riiki vaid Soome kodanikud ja need, kellel on Soomes registreeritud elamisõigus. Näiteks kui Eesti kodanik käib Soomes tööl, aga tal puudub seal registreeritud elamisõigus, siis homsest ta enam Soome ei pääse. Need, kellel on Soomes registreeritud elamisõigus, peavad arvestama, et homsest kehtib kõigile Soome saabujatele isolatsiooninõue,» sõnas välisminister Urmas Reinsalu.

Kui teil on lennupiletid Eestisse kaugemalt ja tulete läbi Soome, siis praeguse info kohaselt võivad Eesti ja teiste Euroopa Liidu liikmesriikide kodanikud läbida Soomet transiitriigina. Täpsemad detailid, kuidas toimib transiitliikumine praktiliselt pärast piiride sulgemist, on väljaselgitamisel.

Rahvusvaheline kaubavedu Eesti ja Soome vahel jätkub ning liikumispiirangud sellele ei kehti, tuleb aga arvestada viivitustega ja varuda kannatust. Täpsem info on saadaval Soome ametivõimude kodulehtedelt (piirivalve ja valitsus).

Samuti lõpetab 19. märtsist mittehädavajalikud sisenemised riiki Rootsi, kuid see ei kehti Euroopa Liidu kodanikele. Seega on kaugemalt naastes võimalik tulla koju Rootsi kaudu, kuid palume arvestada, et tavalaevaliiklus on hetkel Stockholmi ja Tallinna vahel peatatud. Stockholmist saab Eestisse tulla Tallinki erilaevaga Kapellskärist Paldiskisse või Tallinki või Viking Line’i laevaga Stockholmist Turusse ja sealt edasi Tallinnasse.

Laevapileteid puudutavate küsimuste korral soovitame pöörduda oma laevafirma poole. Praegusel hetkel jätkab Tallink Eesti-Soome vahel laevaliiklust muudetud graafiku alusel, aga piletite ostmisel peab arvestama, kas teil on õigus riiki siseneda. Vaata lisaks Tallinki, Eckerö Line’i või Viking Line’i kodulehekülgi.

Tagasi üles
Back