President annetab oma palgatõusu kriisi maandavatele algatustele

President Kersti Kaljulaid.

FOTO: Madis Veltman

President Kersti Kaljulaid otsustas annetada järgnevatel kuudel oma palgatõusu osa nendele algatustele, mis otseselt tegelevad kriisi mõju maandamisega.

Riigipea kirjutab sotsiaalmeedias, et kriis ja selle mõjud hakkavad iga päevaga meie elu järjest rohkem mõjutama. «Järjest enam hakkab selgeks saama ka see, kui ulatuslikud võivad olla mõjud meie majandusele, ka ilmselt inimeste sissetulekutele,» kirjutas Kaljulaid.

President märgib, et eelmine nädal tõi uudiseid ka kõrgemate riigiteenistujate, sealhulgas presidendi palkade kohta. «Oma palga osas president kaasa rääkida ei saa, selle kehtestab Eestis seadusega Riigikogu. Selle seaduse järgi suureneb presidendi netopalk alates 1. aprillist 395 euro võrra,» kirjutab ta.

Kaljulaid rõhutab, et kriisis on iga inimese panus oluline. «Olukorras, kus riik ja kõik inimesed pingutavad, et kriisist üheskoos võimalikult valutult jagu saada, soovin järgnevatel kuudel selle palgatõusu osa annetada neile algatustele, mis otseselt tegelevad kriisi mõju maandamisega. Esimeseks selliseks on SA Kadunud, mis Saaremaa vallajuhtide palvel tegeleb saare vabatahtlike ressursside kaardistamisega, et kriisi süvenedes oleks teada, kes kui palju saab appi tulla, kes saab oma autot või suvilat laenata või muul moel õla alla panna.»

Presidendi sõnul on annetamine sügavalt isiklik tegevus, mis põhineb inimese võimalustel ja sisemisel kompassil. «Minu sammu eesmärk ei ole kedagi teist rohkem mõjutada, kui ehk vaid eeskujuga. Seni olen aastakümneid annetanud kindla osa oma sissetulekust mitmele minu jaoks olulise valdkonna ettevõtmistele ning luban neile, et kui kriisi valusamad hetked hakkavad läbi saama, naasen nende toetamise juurde.»

Olgu lisatud, et 1. aprillist tõuseb kõrgeimate riigiteenistujate, sealhulgas vabariigi presidendi, riigikogu esimehe, peaministri ja riigikohtu esimehe palk seniselt 6168 eurolt 6661 eurole. Palgad kerkivad ka teistel kõrgetel riigiametnikel ja riigikogu liikmetel.

Tagasi üles