P, 27.11.2022
GRAAFIKUD ⟩ Eelmisel nädalal suri koroonaviiruse tõttu 15 inimest
10.11.2021, Tallinn. Ida-Tallinna Keskhaigla Covid-osakond. Foto Remo Tõnismäe, Postimees Foto: Remo Tõnismäe
Eelmisel nädalal suri koroonaviiruse tõttu 15 inimest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1212

Eelmisel nädalal haigestus ägedatesse respiratoorsetesse nakkustesse 3305 inimest, 38% kõikidest haigestunutest olid lapsed. Laboratoorselt kinnitati üheksa gripiviiruse juhtu, neist kaheksa A-grippi ja üks B-gripp. Covid-19 juhtumeid lisandus 2191, millest 490 olid laboratoorselt kinnitatud.

Haigestumise intensiivsust saab hinnata madalaks, registreeritakse üksikud gripijuhud.  Võrreldes eelmise nädalaga kasvas haigestumus kuni 4-aastaste laste hulgas ning 5–14-aastaste hulgas, vastavalt 13,6% ja 5,5% võrra. Vanemaealiste seas langes haigestumine 23,5% võrra. Jätkuvalt on haigestunute seas enim kuni 5-aastaseid lapsi.

Eelmise nädalaga võrreldes suurenes paragripiviiruste ja RS-viiruse osakaal.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse andmetel on oktoobri algusest gripi tõttu hospitaliseeritud 11 patsienti, neist kolm kuni 4-aastast last, neli inimest vanusrühmas 20-64 ja neli vanemaealist patsienti.

Registreeritud Covid-19 juhtude arv langes nädalaga 4,6% võrra. Covid-19 haigestumus on kasvutrendis laste seas ja vanuserühmas 45–49. Registreeritud haigusjuhtusid arvestades on olukord stabiilne. Hoolekandeasutustes registreeritud kollete arv ja nendes tuvastatud nakatunute arv on võrreldes möödunud nädalatega vähenenud ning omikrontüve osakaal on 100%. 

Kolmapäevahommikuse seisuga oli haiglas 163 Covid-19 patsienti, kellest 58 vajas haiglaravi sümptomaatilise Covid-19 tõttu. Nädala jooksul suri 15 inimest vanuses 16–92 aastat, kõigil olid rasked kaasuvad haigused.

Tasuta gripivaktsiin on kättesaadav üld- ja erihoolekande teenusel inimestele, kõigile üle 60-aastastele, rasedatele, kuni 7-aastastele lastele ning gripi riskirühma kuuluvatele alaealistele.

Covid-19 vaktsiini teist tõhustusdoosi soovitab immunoprofülaktika ekspertkomisjon eelkõige riskirühmadele peale kuue kuu möödumist viimasest doosist või Covid-19 haiguse põdemisest.

 

Terviseamet tuletab meelde, et Covid-19 põhjustava koroonaviiruse Sars-CoV-2 leviku vältimiseks tuleb hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda ja kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta.

Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt inimesele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui kaks meetrit.

Kaitsemaski kandmine on soovituslik nii vaktsineeritud kui ka haiguse läbipõdenud inimestele.

Graafiku andmed uuenevad automaatselt.

Märksõnad
Tagasi üles