L, 10.12.2022
GRAAFIKUD ⟩ Eelmisel nädalal suri koroonaviiruse tõttu üheksa inimest
Ida-Tallinna keskhaigla Covid-osakond. Foto: Remo Tõnismäe
Eelmisel nädalal suri koroonaviiruse tõttu üheksa inimest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1212

Eelmisel haigestus ägedatesse respiratoorsetesse nakkustesse 3925 inimest, 42% kõikidest haigestunutest olid lapsed. Registreeriti 22 laboratoorselt kinnitatud gripijuhtu, nendest kõik olid A-gripiviirused. Covid-19 juhtumeid lisandus 2241, millest 474 olid laboratoorselt kinnitatud.

Eelmisel nädalal muutus osaliselt ülemiste hingamisteede haiguste põhjustavate viiruste etioloogiline struktuur. Oluliselt kasvas human metapneumoviiruse (hMPV) osakaal, moodustades 25% kinnituse saanud proovidest, rinoviiruste osakaal moodustab 19,2%, paragripiviiruste osakaal 11,5%. Gripi-, RS- ja SARS-CoV-2 viiruse osakaal on kõigil 5,9%.

Grippi haigestumuse intensiivsust võib hinnata veel madalaks, kuid laboratoorselt kinnitatud proovide arv on hakanud kasvama. Laboratoorselt on kinnitatud gripijuhud Harjumaal, Ida-Virumaal, Jõgevamaal, Pärnumaal, Raplamaal, Tartumaal, Valgamaal, Viljandimaal ja Võrumaal. Viiruse levik on püsiv Harjumaal, Tartumaal ja Võrumaal, kuid riigis tervikuna on viiruselevik veel piiratud.

Võrreldes nädal varasemaga kasvas haigestumus kuni 4-aastaste laste ning tööealiste inimeste seas, vastavalt 14,7% ja 21,8% võrra. Jätkuvalt on haigestunute seas enim kuni 5-aastaseid lapsi.

Hooaja algusest on hospitaliseeritud gripi tõttu 16 patsienti, 37,5% hospitaliseerimist vajanud patsientidest on üle 65-aastased.

Registreeritud Covid-19 juhtude arv püsib stabiilsel tasemel, nakatumiskordaja R dünaamika viitab pigem kasvutendentsile. Covid-19 haigestumus on suurenenud eakate seas. Omikrontüve osakaal on 100%.

Kolmapäevahommikuse seisuga oli haiglas 180 Covid-19 patsienti, kellest 78 vajas haiglaravi sümptomaatilise Covid-19 tõttu. Seitsme päeva keskmine uute sümptomaatiliste Covid-19 hospitaliseeritute arv on suurenenud 5,9 pealt 9,9 peale. Nädala jooksul suri üheksa inimest vanuses 56-93, kõigil olid rasked kaasuvad haigused.

Arvestades Covid-19 haigestumise suurenemist vanemaealiste hulgas, võib oodata järgnevatel nädalatel hospitaliseerimiste kasvu.

 

Terviseamet tuletab meelde, et Covid-19 põhjustava koroonaviiruse Sars-CoV-2 leviku vältimiseks tuleb hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda ja kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta.

Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt inimesele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui kaks meetrit.

Kaitsemaski kandmine on soovituslik nii vaktsineeritud kui ka haiguse läbipõdenud inimestele.

Graafiku andmed uuenevad automaatselt.

Märksõnad
Tagasi üles