Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 956 haigust Covid-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, lisandus 11 positiivset testi tulemust.

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus neli positiivset testi tulemust Tartumaale, üks Harjumaale, üks Ida-Virumaale, üks Viljandimaale ja üks Võrumaale. Kolme positiivse tulemuse puhul on maakond teadmata.

Ida-Virumaa juhtumi puhul oli tegemist kaubalaev Yara Nauma meremehega. Ülejäänud nakatunute puhul käib veel asjaolude täpsustamine.

6. augusti hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi üheksa inimest, juhitaval hingamisel on üks patsient. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 63 inimese elu.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 395 Covid-19 haigusjuhtumit 382 inimesega.

Tänase seisuga on tervenenud 1948 inimest. Neist 1479 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (75,7%), 475 inimese puhul (24,3%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, st ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud enam kui 122 000 esmast testi, nendest 2124 ehk 1,7 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. 

Järgmised kaks nädalat on Eestis kriitiline aeg, mille jooksul on meil võimalik need puhangud kontrolli alla saada, juhul kui me kõik käitume vastutustundlikult. Kõige efektiivsem meede nakkuse vältimiseks on distantsi hoidmine.

Rahvarohketes kohtades ja eriti siseruumides, kus ei ole võimalik teiste inimestega distantsi hoida on soovitav kanda ka maski. Kinniseid rahvarohkeid kohti võiks võimalusel vältida. Haigena tuleb püsida kodus, seda ka kergete sümptomitega.

Mistahes haigussümptomitega tuleks kahtlustada koroonat ja võta ühendust oma perearstiga. Perearstidele on antud juhised kõik Covid-19 kahtlased saata testimisele.

Terviseamet tuletab meelde, et Covid-19 põhjustava koroonaviiruse Sars-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta.

Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui kaks meetrit.

Graafiku andmed uuenevad automaatselt siis, kui uus info jõuab koroonakaardile.

Kuna andmed uuenevad süsteemis automaatselt, kajastub surmade arv graafikus valesti. Korrektne surmade arv 4. augusti seisuga on 63.