Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1987 koroonaproovi, millest 125 tulemus osutus positiivseks. Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 48,46.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid tulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 48 inimesel. Raplamaale lisandus 29 ja Ida-Virumaale 19.

Pärnumaale lisandus seitse, Jõgevamaale viis ja Tartumaale viis. Lääne-, Saare-, Valga-, Viljandi- ja Võrumaale lisandus üks uus juhtum. Seitsmel positiivse proovitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Harjumaa juhtumitest 41 laekus Tallinna. Viie Harjumaa juhtumi puhul on tegemist varasema nakatunu lähikontaktsetega. Üks Harjumaa juhtum on sisse toodud Rootsist. Ülejäänud juhtumite asjaolud on selgitamisel.

29 Raplamaa juhtumit on seotud nakatumisega hooldekeskuses.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 2100 inimese, kellest 413 on haigestunud. Kokku on põhja regionaalosakonnas jälgimisel mitu töökohakollet, kus ühes on 42 ja kahes 8 haigestunut, veel ühes töökoldes on kümme, teises kuus ja kolmandas viis inimest. Perekonnakoldes on viis inimesest. Koolikolletes on kuus ja viis haigestunut. Peokoldes on 17 inimest. Hooldekeskuse koldes on 32 inimest.

Ida-Virumaa uutest juhtudest viis on seotud nakatumisega kinnipidamisasutuses, kuuel juhul nakatuti pere või tuttavate kaudu, neljal juhul tööl, ühel juhul lasetaias, ühel juhul koolis. Üks juhtum toodi sisse Venemaalt ja ühe juhtumi asjaolud on selgitamisel.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on  ligi 700 inimest, kellest haigestunud on 132.

Jõgevamaale lisandunud kolme juhtumi puhul on tegemist varasemate nakatunute lähikontaktsetega, ühel juhul on nakatumise asjaolud selgitamisel ning üks juhtum on üle antud põhja regionaalosakonnale, sest inimene elab tegelikult Harjumaal.

Valgamaale ja Võrumaale laekunud juhtumite asjaolud on veel selgitamisel. Viljandimaa juhtum on seotud nakatumisega tööl. Tartumaa uute juhtumite puhul on haigus kahel juhul sisse toodud Venemaalt, kahel juhul on nakatumise asjaolud selgitamisel ning üks juhtum on üle antud põhja regionaalosakonnale, sest inimene elab tegelikult Harjumaal. 

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 300 inimese, kellest 47 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üks aktiivne kolle, milleks on 20 inimesega Jõgevamaa töökohakolle.

Pärnumaale oli kolmel korral haigus sisse toodud Ukrainast ja ühel korral Prantsusmaalt, kahel korral nakatuti läbi tuttavate ja perekontakti ning ühel juhul läbi töökontakti. Rahvastikuregistri järgi Saaremaale ja Läänemaale tulnud juhtumid on üle antud põhja regionaalosakonnale, sest nakatunud elavad Harjumaal. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 180 inimese, kellest 38 on haigestunud.

Haiglaravi vajab 32 inimest

28. oktoobri hommikuse seisuga viibib haiglas 32 Covid-19 patsienti, juhitaval hingamisel on üks patsient. Koju saadeti viis inimest. Uusi haigusjuhtumeid avati kaks. Koju saadeti kaks inimest (üks koju saatmine registreeriti tagantjärgi). Uusi Covid-19 haigusjuhtumeid avati seitse.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 543 haigusjuhtumit 529 inimesega. 28. oktoobri seisuga on tervenenud 3626 inimest. Neist 2660 inimese (73,4%) haigusjuhtum on lõpetatud, 966 inimese puhul (26,6%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Valitsus pikendas üleriigilist alkoholimüügi piirangut. Alates 25. oktoobrist kuni 24. novembrini on alkohoolse joogi jaemüügi õigused peatatud südaööst kuni kella 10 hommikul. Piirangu jätkamise vajalikkust hinnatakse uuesti vähemalt 10 päeva enne selle kehtivuse lõppu.

Laadi oma nutitelefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga.

Allalaadimislink Androidi jaoks

Allalaadimislink IOSi jaoks

Tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA mobiilirakendust alla laaditud 167 231 korda ja haigeks märkinuid on 154. 

Terviseamet tuletab meelde, et Covid-19 põhjustava koroonaviiruse Sars-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui ka kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta.

Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui kaks meetrit.

Rahvarohketes kohtades ja eriti siseruumides, kus ei ole võimalik teiste inimestega vahet hoida, on soovitatav kanda ka maski. Kinniseid rahvarohkeid kohti võiks võimalusel vältida. Haigena tuleb püsida kodus, seda ka kergete sümptomitega.

Mis tahes haigussümptomitega tuleks kahtlustada koroonat ja võta ühendust oma perearstiga. Perearstidele on antud juhised kõik Covid-19 kahtlased saata testimisele.

Graafiku andmed uuenevad automaatselt siis, kui uus info jõuab koroonakaardile.