Ööpäevaga lisandus 191 koroonapositiivset. Enamik positiivseid proovivastuseid tuli Harjumaale. Ööpäevaga suri kolm inimest koroonaviiruse tüsistuste tõttu. 

Harjumaale lisandus 95 koroonapositiivset, Tartumaale 26 ja Ida-Virumaale 31. 

Eile oli ka veebiregistratuuri leht maas. Inimesed ei saanud registreerida koroonaviiruse testile. 

Haiglaravi vajab 207 inimest. 

Olukord on kriitiline

Eestis on koroonaviiruse laialdase leviku tõttu tervishoiualane hädaolukord. Haiglaravil viibivate patsientide arv kasvab kiirelt. Valitsus avalikustas eile uued meetmed koroonaviiruse leviku tõkestamiseks. Täpsem info valitsuse veebilehel.

  • Mine proovi andma esimesel võimalusel! Ka väheste haigusnähtude korral pöördu perearsti poole või helista numbril 1220.
  • Lähikontaktsena püsi kodus! Kõik haigestunud isikuga lähikontaktis ehk vähemalt 15 minutit lähemal kui 2 meetrit olnud inimesed peavad jääma koju. Karantiini kestust saab lähikontaktne lühendada, kui ta annab mitte varem kui 10. päeval koroonaviiruse proovi ja selle tulemus on negatiivne või kui arst on tunnistanud ta nakkusohutuks.

Allalaadimislink Androidi jaoks

Allalaadimislink IOSi jaoks

Terviseamet tuletab meelde, et Covid-19 põhjustava koroonaviiruse Sars-CoV-2 leviku vältimiseks tuleb endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui ka kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta.

Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui kaks meetrit.

Rahvarohketes kohtades ja eriti siseruumides, kus ei ole võimalik teiste inimestega vahet hoida, on soovitatav kanda maski. Kinniseid rahvarohkeid kohti võiks võimalusel vältida. Haigena tuleb püsida kodus, seda ka kergete sümptomitega.

Mis tahes haigussümptomitega tuleks kahtlustada koroonat ja võtta ühendust perearstiga. Perearstidele on antud juhised kõik Covid-19 kahtlased saata proovi andma.

Graafiku andmed uuenevad automaatselt.