Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 481 haigust Covid-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, lisandus kaheksa positiivset testi tulemust.

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus kolm positiivset testi tulemust Ida-Virumaale (kaks Narva linna), kolm Harjumaale (neist kaks Tallinnasse), üks Läänemaale ja üks Tartumaale.

Kaks nakatunut lisandus eile tuvastatud Ida-Viru koldele (kokku viis inimest). Ühel juhul toimus nakatumine töökohal ja inimene oli juba varasemast kontaktsena jälgimisel. Ühel juhul tuvastati nakatumine enne plaanilist operatsiooni, ühel juhul toimus nakatumine peresiseselt. Ühel juhul toodi nakkus välismaalt ja kahel juhul on nakatumise päritolu veel teadmata.

9. juuli hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi kolm inimest, juhitaval hingamisel pole ühtegi patsienti. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 391 Covid-19 haigusjuhtumit 378 inimesega. Tervenenud on 1889 inimest, neist 1427 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (75,5%), 462 inimese puhul (24,5%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva, mis tähendab, et inimene ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud enam kui 111 000 esmast testi, nendest 2011 ehk 1,8 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Graafiku andmed uuenevad automaatselt siis, kui uus info jõuab koroonakaardile.