Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

FOTOD ⟩ Täna saab iga eestimaalane valitsuselt sõnumi ja e-kirja

Valitsus saadab täna eriolukorra uute piirangute kohta kõikidele telefoni sõnumi ja e-kirja. 

«Palun võtta soovitust kodus püsida tõsiselt ning jälgi avalikus kohas viibimisel rangelt 2+2 põhimõtet. Liikuda tohib kas üksi või kahekesi ning teiste inimestega tuleb hoida vähemalt 2-meetrist vahet,» teatab Stenbocki maja. Küsimuste tekkimisel tuleb helistada 1247 või külastada veebilehte

Valitsus saadab täna kõigile rahvastikuregistris olevatele e-posti aadressidele e-kirja ning Eesti mobiilsideoperaatorite klientidele SMSi, milles teavitab kehtima hakanud uutest liikumispiirangutest ning peagi rakenduvatest muutustest kaubandus- ja toitlustusasutuste lahtiolekuaegades.

Eesti, inglise ja vene keeles koostatud infokirja saadab Riigi Infosüsteemi Amet kokku ligi 900 000 e-posti aadressile. Koroonaviirusest põhjustatud kriisiolukorras on see teist korda, kui kõigile Eestimaa elanikele saadetakse elektrooniline kiri käitumisjuhistega.

SMS-sõnumi põhise teavitussõnumi sisuks on soovitus püsida kodus ning avalikus kohas viibimisel järgida rangelt 2+2 põhimõtet: liikuda tohib kas üksi või kahekesi ning teiste inimestega tuleb hoida vähemalt 2-meetrist vahet. SMS saadetakse kõigile Eesti operaatorite SIM kaardiga seadmetele, mis asuvad Eesti võrkudes.

Valitsus täiendas eile eriolukorra meetmeid uute liikumispiirangutega. Avalikus kohas, näiteks mängu- ja spordiväljakutel, promenaadidel, tervise- ja matkarajadel tohib alates tänasest viibida üksi või kahekesi. Teiste inimestega tuleb hoida vahemaad vähemalt kaks meetrit. Piirang ei kehti koos viibivatele peredele ning avalike ülesannete täitmisel.

Alates reedest, 27. märtsist jäävad kaubanduskeskustes avatuks vaid hädavajalikud poed ja teenused. Toitlustusasutuste lahtiolekuaegasid piiratakse kella 22ni.

Tagasi üles
Back