Eesti kaart ⟩ Kuidas on kriis mõjutanud mobiilse interneti tarbimist?

10. märtsi andemahu tarbimine Telia võrgus

FOTO: Telia

Telekomifirma Telia pani kasutajate anonüümsete andmete põhjal kõrvuti kaks Eesti kaarti, kus on visualiseeritud mobiilse andmeside kasutamise aktiivsus kahel erineval perioodil. Andmetest nähtub, et tänase kriisi tõttu on märgatavalt kasvanud mobiilse interneti tarbimine linnade äärealadel ja maapiirkondades.

Kaartide puhul tasub tähelepanu pöörata sellele, et mida (värvide poolest) tumedamaks ja kirjumaks muutub pilt, seda aktiivsemalt kasutatakse nende piirkondades Telia 4G võrgus mobiilset internetti. Mõlemal kaardil on võrreldud perioodi vahemikus kella 9st hommikul kuni kella 16ni pärastlõunal, kuna selles vahemikus joonistub kõige paremini välja just tavapäraste töötundide andmekasutus.

Andmeside kaart 10. märtsil:

10. märts

FOTO: Telia

Andmeside kaart 17.märtsil:

17. märts

FOTO: Telia

Eriolukorra kuulutas valitsus välja 12. märtsi hilisõhtul.

Telia Eesti tehnoloogiajuht Andre Visse selgitas, et kui suuremates linnades olid mahud varasemaga võrreldes veel enam-vähem samal tasemel, siis maapiirkondades ja suuremate linnade lähiümbruses oli märgata olulist kasvu. 

«Kindlasti mängib mahtude kasvu juures oma rolli see, et tuhanded inimesed teevad kaugtööd ja lapsed õpivad e-õppel, mis mõjutab ka mobiilse interneti kasutamist. Samas on siin oma osa ka sellel, et inimesed on liikunud kriisi tõttu tõepoolest linnast maa- ja suvekodudesse ning et linnade lähistelt ei sõideta enam nii aktiivselt linna tööle,» hindas Visse.

Telia 4G võrgus kasutatakse täna mobiilset internetti umbes 30% enam kui enne kriisi. Veelgi suuremad kasvunumbrid vaatavad vastu mobiilse kõneside poolelt, kus mahud on kasvanud ca 50%.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles